"Wigilia na Lotnisku Chopina". Siedem godzin czekali na samolot

Warszawa

TVN24Lot do Londynu opóźniony o siedem godzin

"Wigilia na Lotnisku Chopina. Lot Wizzair z Warszawy do London-Luton, zaplanowany na godzinę 12.20, został opóźniony o siedem godzin" - zaalarmował Kontakt 24 @Bartłomiej. Jak wyjaśnił rzecznik lotniska, samolot, który miał zabrać pasażerów na Wyspy, nie pojawił się na lotnisku. Przewoźnik poinformował, że przyczyną utrudnień są warunki pogodowe. Pasażerowie wylecieli dopiero po godz. 19.

Pierwszy sygnał o kłopotach pasażerów otrzymaliśmy na Kontakt 24 po południu. "Wigilia na Lotnisku Chopina. Lot Wizzair z Warszawy do London-Luton, zaplanowany na godzinę 12.20, został opóźniony o siedem godzin" - zaalarmował redakcję @Bartłomiej.

Jak poinformował Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska Chopina, samolot przewoźnika Wizzair, który o godzinie 12.20 miał zabrać pasażerów z Warszawy do Londynu, nie pojawił się na lotnisku. Jak dowiedzieliśmy się na infolinii Wizzaira, przyczyną są warunki pogodowe panujące w Europie Zachodniej.

O HURAGANOWYM WIETRZE CZYTAJ WIĘCEJ NA TVNMETEO.PL

Pasażerowie wylecieli do Londynu po godzinie 19 (zabrał ich samolot, który przyleciał z Paryża).

Kłopoty Polaków również w Londynie i Paryżu

Problem mają również klienci Wizzaira, którzy o godzinie 14.25 mieli wylecieć z lotniska Londyn-Luton do Warszawy. Na tablicy odlotów brytyjskiego lotniska podano informację, że samolot zabierze pasażerów do Polski kilka minut po godzinie 21.

Podobnie było we Francji. "Moje rodzice czekają w Beauvais na odlot Wizzairem do Warszawy. Mieli lądować o godz. 11:15 a będą dopiero o 18:45 w Polsce" - pisał na Kontakt 24 jeden z internautów.

CZYTAJ WIĘCEJ NA PORTALU KONTAKT24.PL

aolsz//tka