Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Więzienie w zawieszeniu i grzywna dla Niemców za znieważenie flagi

TVN Warszawa

Trzech Niemców trafiło do aresztuksp
wideo 2/3

Trzech młodych Niemców usłyszało zarzuty znieważenia flagi Polski. Mężczyźni w poniedziałek nad ranem, zdjęli flagę z budynku Zarządu Dróg Miejskich, rzucali nią o ziemię i podeptali. Dwóch było pijanych. Mieli w organizmie około trzech promili alkoholu.

We wtorek po południu o przedstawieniu zarzutów poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie. - W toku postępowania prowadzonego przez prokuraturę Warszawa Wola zarzuty przedstawiono trzem obywatelom Niemiec. Byli to 21-letni Maksymilian H.W. 24-letni Krystian D. oraz 25-letni Nikolas K. - powiedział Łukasz Łapczyński.

Dodał, że mężczyźni dobrowolnie poddali się karze. - Przyjęli karę, którą zaproponował im prokurator. Dla każdego z nich będzie to rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz kara finansowa w wysokości dziesięciu tysięcy złotych i koszty procesu - dodał Łapczyński. Oznacza to, że teraz prawdopodobnie sąd zaakceptuje taką karę na posiedzeniu.

"Bardzo żałowali swojego czynu"

O sprawie pisaliśmy w poniedziałek na tvnwarszawa.pl. Trzech młodych mężczyzn spacerowało w okolicy budynku ZDM przy ulicy Żelaznej. Około 3.50 postanowili zdjąć flagę Polski. Następnie uderzali nią o znaki drogowe i słupki. Na koniec rzucili na ziemię i podeptali.

Całe zdarzenie zauważył operator monitoringu miejskiego. Mężczyźni zostali zatrzymani około godziny 4. Okazało się, że dwóch z nich było pod wpływem alkoholu. Mieli około 3 promili.

Podczas przesłuchania mężczyźni wyrazili skruchę. Jak powiedział nam prokurator "bardzo żałowali swojego czynu, a także przepraszali za to co zrobili". Swoje postępowanie tłumaczyli tym, że byli pod wpływem alkoholu.

md/mś