Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Wietrzna i mokra niedziela. W poniedziałek jeszcze zimniej

Warszawa

TVN MeteoPrognoza pogody

Pogodowa rewolucja. Do Polski z północy Europy płynie lodowate, arktyczne powietrze. W Warszawie w niedzielę wietrznie i mokro. Możemy spodziewać się deszczu ze śniegiem. Uważać muszą kierowcy i piesi, bo na ulicach będzie ślisko.

W niedzielę w Warszawie nie ma co liczyć na słońce, przez cały dzień będzie pochmurno. Prognozowany jest deszcz przechodzący w deszcz ze śniegiem i w śnieg. Będzie ślisko.

Temperatura maksymalna to 4 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 40-60 km/h, z północnego zachodu. Ciśnienie waha się, w południe ma wynieść 995 hPa.

Z powodu wilgoci, w stolicy i w całym kraju mocniej odczujemy chłód. Biomet wszędzie będzie niekorzystny.

Będzie jeszcze zimniej

W kolejnych dniach będzie jeszcze zimniej. Jak wyjaśnia synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski, mroźne, arktyczne powietrze sprowadzą do Polski niż znad Rosji oraz wyż znad Wysp Brytyjskich.

Na początku tygodnia temperatura wyniesie od -1 do 4 st. C. Będzie wiało, może też padać śnieg. W poniedziałek w Warszawie przewidywana jest temperatura maksymalna na poziomie 1 st. C.

CZYTAJ WIĘCEJ O POGODZIE NA TVNMETEO.PL

ran//ec