Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Wieszczą paraliż Białołęki. Radni chcą inwestycji

Warszawa

Archiwum tvnwarszawa.plUlica Modlińska

Białołęką nie ustaje w walce o rozbudowę ulic, stację metra i linie tramwajowe. Mieszkańcy obawiają się paraliżu dzielnicy, a w sukurs idą im radni. I apelują do swoich kolegów w mieście, by ci zaplanowali kluczowe dla Białołęki inwestycje.

- To forma nacisku, którą radni dzielnicy chcą zastosować i pokazać, że są po stronie mieszkańców - mówi Marzena Gawkowska, rzeczniczka Białołęki.

Chcą nowych inwestycji

Chodzi o zwołaną na czwartek sesję rady dzielnicy, która odbędzie się w urzędzie przy Modlińskiej 197. Rozpocznie się o godz. 19. Przyjść mogą też mieszkańcy. Podczas obrad samorządowcy mają zamiar zaapelować do Rady Warszawy, by zajęła się sytuacją komunikacyjną na Białołęce, a także zatwierdziła nowe inwestycje.

Jak już pisaliśmy, chodzi o budowę stacji metra Grodzisk, zwiększenie częstotliwości kursowania linii autobusowych 518 i 509, przebudowy i poszerzenia ciągu ulic Głębocka - Św. Wincentego do dwóch pasów z wytyczeniem buspasa. A także budowę linii tramwajowej łączącej Zieloną Białołękę z Bródnem w ciągu pięciu lat i drugiej, wzdłuż ul. Modlińskiej (pomiędzy Żeraniem i Tarchominem).

Mieszkańcy zwracają też uwagę na kwestię stworzenia szybkiego tramwaju do węzłów przesiadkowych: Żerań FSO, Rondo Starzyńskiego czy stacji metra Dworzec Wileński.

CZYTAJ WIĘCEJ O INWESTYCJACH, KTÓRYCH CHCĄ MIESZKAŃCY.

- Być może to stanowisko rady dzielnicy i sprawa problemów dzielnicy staną się mocniej słyszane. Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy jedną z 18 dzielnic i inne też mają potrzeby, ale z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w latach 2002-15 w całej Warszawie przybyło 56 tys. mieszkańców, z czego 53 tys. na Białołęce – podkreśla Gakowska.

Jak podkreśla, władze Białołęki zdają sobie sprawę, że mają największy budżet inwestycyjny ze wszystkich dzielnic. – Natomiast my ich potrzebujemy bardzo mocno – zaznacza rzeczniczka.

WĄSKA GŁĘBOCKA:

Głębocka nadal będzie wąska
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

ran/r