Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Wieszak na Woli czeka na ubrania dla potrzebujących

Warszawa

UD WolaWola i akcja pomocy potrzebującym

Specjalny wieszak, który stanął przed urzędem na Woli, to nie byle jaka dekoracja. To miejsce, w którym mieszkańcy mogą zostawić ubrania dla potrzebujących. Wszystko dzięki akcji "Wymiana ciepła", w którą zaangażowały się władze dzielnicy.

"Idea jest tak prosta, że prościej się nie da! Ustawić wieszak, zapełnić go ciepłymi ubrania i pozwolić, by potrzebujący bez skrępowania brali ubrania..." – opisuje pomysłodawczyni Wiktoria Siedlecka-Dorosz.

Władze Woli przekonują, że o inicjatywie dowiedziały się z internetu, a konkretniej z mediów społecznościowych. - Pomysł bardzo nam się spodobał, dlatego postanowiliśmy zaangażować się w tę akcję. Na terenie dzielnicy wyznaczyliśmy trzy miejsca, w których docelowo staną wieszaki – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy.

Będą kolejne wieszaki

Pierwszy znajduje się przed urzędem dzielnicy przy al. Solidarności 90. Znajdziemy tam również specjalny namiot, który chroni pozostawione ubrania przed deszczem i śniegiem.

- W najbliższych dniach podobne miejsce powstanie przy ul. Obozowej 85 oraz na terenie wolskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – zapewnia wiceburmistrz Mariusz Budziszewski.

Władze dzielnicy zachęcają mieszkańców do zaangażowania się w tę akcję. Potrzebne są ciepłe bluzy, kurtki i polary. W każdym rozmiarze, również w dziecięcym. Mile widziane są też czapki, szaliki i rękawiczki. Zwłaszcza teraz, kiedy temperatura spada znacznie poniżej zera.

Każdy potrzebujący może wziąć ubrania bezpłatnie.

Wola i akcja pomocy potrzebującym
UD Wola

Zobacz jak straż miejska pomaga potrzebującym bezdomnym:

"Akcja zupa"
Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl

kw/pm