Wiemy, jak przebiegnie obwodnica Marek

Warszawa

SISKOMWarianty trasy Marki-Radzymin

- Kroczek bliżej do budowy obwodnicy Marek – informuje SISKOM. Gminy konsultują przebieg przyszłej trasy S8 Drewnica-Radzymin. Wykonawcę powinniśmy poznać w połowie przyszłego roku. Wciąż nie wiemy, kiedy rozpocznie się budowa.

Stowarzyszenie promujące rozwój komunikacji na sowim profilu na Facebooku powiadomiło, że projektant Transprojekt Warszawa konsultuje z gminami szczegółowy projekt koncepcji przebiegu trasy.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY NA STRONIE SISKOM

Chodzi o trasę S-8 z Warszawy do Białegostoku, która w Markach i Radzyminie przebiega przez tereny mocno zurbanizowane. Zabudowa uniemożliwiała poszerzenie jezdni w Markach, stąd budowa obwodnicy. Po latach analiz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowała się na jeden z czterech wariantów (na mapie oznaczony kolorem różowym).

Realizacja nowej trasy ma znacznie poprawić wylot z Warszawy w kierunku Białegostoku i odciążyć Marki od uciążliwego ruchu tranzytowego.

Trasa ma ważną decyzję o środowiskową z 2009 roku. GDDKiA chce realizować ten fragment S8 w formule zaprojektuj i buduj.

b//ec