Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Wielkie ćwiczenia WOPR na Zalewie Zegrzyńskim

Warszawa

Marcin Gula /tvnwarszawa.plManewry na Zalewie Zegrzyńskim

Motorówki na sygnale, pokrzykujący ratownicy i ludzie skaczący do wody – taki obrazek mógł przestraszyć odpoczywających w piątek nad Zalewem Zegrzyńskim. Ale nic złego się nie stało. To coroczne ćwiczenia WOPR i straży pożarnej. Nasza kamera była w sercu akcji.

- Jak co roku w okresie letnim prowadzimy ćwiczenia z ratownictwa wodnego z udziałem straży pożarnej, policji rzecznej i WOPR Legionowo – mówi Andrzej Siarna, zastępca burmistrza Radzymina.

Manewry bezpieczeństwa

Na Zalew Zegrzyński wypłynęły jednostki, które ćwiczyły wyławianie topiących się ludzi. Prowadzono też symulację udzielania pierwszej pomocy. – Manewry mają doprowadzić do poprawienia bezpieczeństwa na Zalewie. Chcemy również by jednostki zdobyły jak najwięcej doświadczenia – mówi Siarna.

Przestrzega również, przed lekkomyślnym wypływaniem na sam środek jeziora, czy kąpieli w jeziorze po spożyciu alkoholu. – Woda jest bardzo niebezpieczna, a my nie zawsze jesteśmy w stanie pomóc - mówi.

band/b