Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Wielki powrót Lauryn Hill

Warszawa

Na jej powrót do Polski fani czarnej muzyki czekali kilka lat. Wyjątkowa, niepowtarzalna, kontrowersyjna. Ms Lauryn Hill 10 czerwca stanie na scenie Orange Warsaw Festival 2012.

Lauryn zdobyła sławę oraz szacunek publiczności i krytyków jako członkini, popularnego także w Polsce, zespołu the Fugees. Zawrotna sprzedaż ich płyt szybko sprawiła, że stali się drugim największym, po Michaelu Jacksonie, wykonawcą R&B na świecie.

W 1998 roku, po rozpadzie grupy, rozpoczęła solową karierę wydając niezwykle udany komercyjnie i artystycznie album "The Miseducation of Lauryn Hill". Za płytę spadł na nią deszcz nagród m.in. pięć statuetek Grammy - w tym za Album Roku i dla Najlepszego Nowego Artysty.

Wielki powrót

Po tym wielkim sukcesie Hill usunęła się z życia publicznego. Dopiero po czterech latach wróciła z "MTV Unplugged No. 2.0", który bywa uznawany za jej najlepszy album w karierze. Bardzo osobisty, w dużej mierze wykonywany solo tylko z towarzyszeniem gitary akustycznej.

W ostatnich latach Lauryn Hill nagrywała niemal wyłącznie na soundtracki i mixtape’y. Teraz wraca z wielką trasą koncertową, w świetnej formie i zapowiada nowy album. W 2005 roku wystąpiła na festiwalu Heineken Open’er, cztery lata później miała zaśpiewać w Warszawie, ale odwołała swój koncert.

Długa lista gwiazd

W tym roku na scenie Orange Warsaw Festiwal 2012 zobaczymy także Linkin Park, Garbage, De La Soul (sobota 9 czerwca) oraz The Prodigy i Lauryn Hill (niedziela 10 czerwca.). Jak zapowiadają organizatorzy to jeszcze nie wyczerpuje listy gwiazd festiwalu.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA STRONIE FESTIWALU

bako/roody