Wielka kwesta na powstańcze mogiły

Warszawa

Ratują powstańcze mogiły

Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje publiczną zbiórkę pieniędzy na budowę i renowację miejsc pamięci oraz mogił powstańczych. Kwesta na warszawskich cmentarzach będzie prowadzona przez wolontariuszy od piątku do niedzieli.

Zbiórka jest częścią akcji pozyskiwania funduszy, którą Muzeum Powstania Warszawskiego prowadzi od 9 lat. Jak informuje muzeum, pieniądze, które uda się zebrać zostaną przeznaczone na wyremontowanie ok. 30 grobów na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, w tym 22 mogiły, które trzeba zbudować od podstaw. Groby te są zdewastowane, zarośnięte, często nie posiadają żadnych śladów wskazujących na istnienie w tym miejscu mogiły.

Pracownicy muzeum weryfikują kolejne kwatery na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach oraz na Cmentarzu Powązkowskim (cywilnym). Jednocześnie starają się rozpocząć kwerendę na innych warszawskich nekropoliach, przede wszystkim Cmentarzu Powstańców Warszawskich na Woli.

Można wpłacić na konto

Zbiórkę można także wesprzeć wpłacając pieniądze na specjalne konto: 26 1060 0076 0000 3310 0019 6191 – BANK BPH SA oraz wrzucając pieniądze do stacjonarnych skarbon na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego.

b//ec