Wielka gęś przy Brzeskiej

Warszawa

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plWielka gęś przy Brzeskiej 14

Obdrapana, stara kamienica przy ul. Brzeskiej 14 zyskała trochę kolorów. Włoski artysta streetartowy Diego Miedo wraz z dziećmi z Pragi namalował na niej wielką gęś i bajkowe stworki.

Założenie programu "My Way" jest bardzo proste. Znani artyści streetartowi przyjeżdżają na warszawską Pragę, by z dziećmi malować kolejne murale na Euro 2012. Tym razem padło na obdrapane mury ul. Brzeskiej i streetartowca Diego Miedo z Neapolu.

Organizatorzy chcą w ten sposób pokazać dzieciakom, że malowanie na ulicy, też może być sztuką, a nie tylko bazgrołami. Praskie dzieci, zamiast stać w bramach, mogą malować profesjonalne murale.

Uczy cierpliwości i zaangażowania

Mural przy Brzeskiej to kolejny, który powstał dzięki projektowi My Way. Poprzedni dzieciaki namalowały przy ul. Małej z artystą Eltono. Wtedy młodzi artyści stworzyli tajemniczy alfabet, a za pomocą kolorowych farb zaczęli przenosić je na mur.

- To wymaga od nich cierpliwości i zaangażowania. A oni nie są cierpliwi, chcieliby efektu już. Uczą się współpracy. Z artystą muszą rozmawiać po angielsku – opowiadał tvnwarszawa.pl Tomasz Szczepański ze stowarzyszenia Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej.

Inicjatorem projektu jest Biuro Kultury Urzędu m.st. Warszawy. Projekt realizują Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej i Fundacja Vlep[v]net.

band/bako