Najnowsze

Wielka awaria usunięta"za chwilę" wróci woda

Najnowsze

fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

MPWiK informuje, że udało się usunąć wielką awarię na budowie węzła Łopuszańska. W kranach mieszkańców Ursusa, Piastowa, Pruszkowa, Michałowic, Opaczy-Kolonii i Reguł woda popłynie po godzinie 17:00.

- Przeprowadzona próba szczelności wypadła pozytywnie i właśnie otwieramy zawór w kierunku Pruszkowa - poinformował przed godzinią 17:00 tvnwarszawa.pl Roman Bugaj, rzecznik MPWiK. - Najszybciej woda pojawi się w kranach mieszkań położonych najbliżej miejsca awarii. Po 17:00 pierwsi mieszkańcy powinni zauważyć wzrost ciśnienia - obiecuje.

"Trzeba napełnić układ"

Po godzinie 15:00 trwały ostatnie próby przed wznowieniem normalnej pracy magistrali. - Może to potrwać do godz. 16.30. Później trzeba będzie jeszcze napełnić układ wodociągowy. Przed godz. 17.00 woda powinna ponownie popłynąć z kranów - tłumaczył Bugaj.

Rano się nie udało

Do awarii doszło w poniedziałek na budowie węzła Łopuszańska. Część osób, np. w Ursusie i Pruszkowie, w nocy i wczesnym rankiem już miała wodę, ale nie oznaczało to, że naprawa się kończy. MPWiK włączyło ujęcia awaryjne. Kiedy więcej osób zaczęło szykować się do pracy, wody znów zabrakło. - Cztery ujęcia nie są na tyle wydolne, żeby dostarczyć wodę wszystkim mieszkańcom. Zaopatrują bloki tylko do drugiego piętra - tłumaczył rano Roman Bugaj, rzecznik MPWiK.

- Prace powinny zakończyć się tak, aby wczesnym popołudniem mieszkańcy mieli już wodę - szacował rzecznik.

W Al. Jerozolimskich i na węźle Łopuszańska nie ma utrudnień w ruchu.

Pomyłka robotników

Przyczyną tych problemów jest duże uszkodzenie magistrali. - Robotnicy w czasie wykonywania prac ziemnych uszkodzili magistralę. Uszkodzenie jest bardzo poważne - mówi Bugaj.

Potwierdzają to również świadkowie, którzy rozmawiali z reporterem tvnwarszawa.pl. - Robotnik specjalną maszyną wyrównywał grunt i nagle pojawił się potężny słup wody - opisał.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

Sucho w 150 tys. kranów. Bez wody też przedszkola

Pozbawieni wody są mieszkańcy Ursusa, Piastowa, Pruszkowa, Michałowic, Opaczy-Kolonii i Reguł. - W sumie 150 tysięcy osób - precyzuje Bugaj. Bez wody są też niektóre placówki oświatowe, co powoduje dodatkowe problemy: - Właśnie zadzwonili z przedszkola, że jest nieczynne, więc dziecko musi zostać w domu - napisał na forum tvnwarszawa.pl jeden z mieszkańców. - Szkoła nr 14 w Ursusie!!! zamknięta, musiałem odebrać dziecko - donosi z kolei internauta szubens.

Tu znajdziesz beczkowozy:

Pruszków - ul. Emancypantek róg Ramzesa - ul. Działkowa 54 (os. Parzniew) - ul. Wojska Polskiego 16 (os.Centrum) - ul. Andrzeja róg Ewy

Piastów - ul. Skorupki 1 b - ul. Reja róg Orzeszkowej

Ursus - mobilny beczkowóz na terenie Ursusa - ul. Wojciechowskiego przy Keniga (os.Niedźwiadek)

Gmina Michałowice: - ul. Raszyńska 34

mz

Pozostałe wiadomości