Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Najnowsze

Czołowe zderzenie, butle z gazem na drodze. "Mimo blisko godzinnej reanimacji kierowca zmarł"

Najnowsze

Autor:
dg,
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Śmiertelny wypadek w Wieliszewie
wideo 2/2
Śmiertelny wypadek w Wieliszewie

Ciężarówka i samochód dostawczy zderzyły się w Wieliszewie. Z drugiego auta wysypały się butle z gazem. Poszkodowany został kierowca drugiego auta. Przed 16 policją przekazała, że mimo reanimacji nie udało się go uratować.

O wypadku w Wieliszewie dowiedział się reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz. - Doszło do zderzenia ciężarówki z autem dostawczym, przewożącym butle z gazem. Ładunek rozsypał się na jezdnię. Z moich informacji wynika, że kierowca busa był zakleszczony w pojeździe. Został już wyciągnięty przez strażaków. Użyto do tego sprzętu hydraulicznego. Trwa akcja ratunkowa - podał nasz reporter. Dodał, że na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie przekazała wstępnie, że do wypadku doszło około godziny 14.

Więcej informacji przekazał nam przed godziną 15 Łukasz Szulborski z legionowskiej straży pożarnej. - W momencie dojazdu na miejsce zdarzenia kierowca samochodu dostawczego był zakleszczony w pojeździe. Został z niego wyciągnięty. Obecnie trwa jego reanimacja. Kierowca ciężarówki nie odniósł żadnych obrażeń. Po zderzeniu ciężarówka wylądowała w przydrożnym rowie - poinformował Szulborski.

Dodał, że na miejscu działa sześć zastępów straży pożarnej. Są też dwie karetki i śmigłowiec LPR. - Ulica Modlińska w Wieliszewie jest całkowicie zablokowana - przekazał.

Kierowcy nie udało się uratować

Po godzinie 15 Justyna Stopińska przekazała wstępne ustalenia na temat okoliczności wypadku. - Kierowca samochodu dostawczego jechał w kierunku Wieliszewa. Z kolei kierowca pojazdu ciężarowego poruszał się w przeciwnym kierunku. Z nieznanych przyczyn kierowca dostawczego zjechał na przeciwległy pas i czołowo zderzył się z ciężarówką - przekazała Stopińska.

Policjantka dodała, że rozsypane na jezdni butle gazowe zostały zabezpieczone przez strażaków. - Nie stanowią zagrożenia dla osób postronnych. Ruch jest wstrzymany. Policjanci kierują na objazdy - podała.

Przed 16 ponownie zapytaliśmy o stan poszkodowanego. - Niestety kierowca samochodu dostawczego, mimo blisko godzinnej reanimacji, poniósł śmierć na skutek tego zdarzenia drogowego. Na miejscu nadal są wszystkie służby. Czynności będą prowadzone pod nadzorem prokuratury. Będziemy ustalać przyczyny i okoliczności tego wypadku - mówi Stopińska. 

Autor:dg, kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl