Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Wiedzą kiedy zamkną. Nie wiedzą na jak długo

Warszawa

fot. TVN Warszawa

Jak długo potrwa remont ul. Dźwigowej? Przed kilkoma dniami drogowcy informowali, że ulica zostanie zamknięta do 30 września. Teraz przekonują, że "z uwagi na szeroki zakres prac trudno precyzyjnie określić termin zakończenia remontu". Jedno jest pewne - kłopoty kierowców zaczną się w nocy z czwartku na piątek.

Dźwigowa zostanie zamknięta na odcinku od ul. Parowcowej do ul. Połczyńskiej (ulica Parowcowa będzie przejezdna).

"Prace rozpoczną się od montażu suwnic, za pomocą których w grunt, na głębokość 4 metrów, wbijane będą tzw. grodzice. Ich zadaniem będzie wzmocnienie konstrukcji wiaduktu kolejowego. Ulica Dźwigowa przebiega przez bardzo niestabilny grunt i prowadzenie prac remontowych bez uprzedniego umocnienia wiaduktu, mogłoby skutkować jego uszkodzeniem" - czytamy w komunikacie Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg.

Później z ulicy zostanie zdjęta nawierzchnia, zbudowany nowy kanał deszczowy i komora do odbioru wody z drenażu. Po zakończeniu tych robót ZRiKD przystąpi do odtworzenia podbudowy oraz nawierzchni ulicy.

Kiedy zakończy się remont?

Jak podkreślają drogowcy: "z uwagi na szeroki zakres prac oraz stopień ich skomplikowania trudno precyzyjnie określić termin zakończenia robot na ulicy Dźwigowej". Tymczasem jeszcze kilka dni temu Wiktor Wojewódzki, dyrektor zakładu informował, że prace potrwają do końca września.

Remont za remontem

Trudno w Warszawie o ulicę, która jest remontowana częściej niż Dźwigowa. W październiku ubiegłego roku przechodziła uciążliwy dla kierowców remont. Okazało się, że to za mało, bo znów zaczęła się zapadać w tym roku. W końcu Mazowiecki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o kolejnym remoncie.

par