Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Wieczorny rejs Warszawa - Szczecin. Burza zmieniła trasę samolotu

Warszawa

flightradar24.comTrasa samolotu (wtorek, 6 czerwca, godz

Z powodu wtorkowych burz niektóre samoloty lecące nad Polską musiały zmienić kurs i okrężną trasą dotrzeć do celu.

We wtorek 6 czerwca wieczorny lot z Warszawy do Szczecina z powodu pogody przebiegał zupełnie inną trasą niż zwykle.

Burzowy wieczór

Gdy około godz. 21:30 z warszawskiego lotniska Chopina startował we wtorek samolot do Szczecina, nad środkową Polską kłębiły się burzowe chmury. Jedna ze stref Cumulonimbusów rozciągała się na zachód od Warszawy, w kierunku Poznania - na radarze burz są one widoczne jako białe i pomarańczowe plamy. Z obserwacji radarowych wynika, że chmury były mocno wypiętrzone i wysokość ich wierzchołków sięgała ponad 11 kilometrów. W tak wysoko wypiętrzonych chmurach burzowych występują silne prądy powietrza, zarówno poziome jak i pionowe, które bywają przyczyną turbulencji.

Burze we wtorek 6 czerwca i trasa samolotu Warszawa - Szczecin
Blitzortung.org

Kurs na południe

Samolot, który we wtorkowy wieczór wystartował z Warszawy do Szczecina, nie poleciał jak zwykle na zachód, ale najpierw w kierunku południowo-zachodnim. Przeleciał na południe od Łodzi i udał się w kierunku Wrocławia. W ten sposób ominął burzową strefę, która wtedy znajdowała się na zachód od stolicy. Maszyna dotarła aż nad Dolny Śląsk i dopiero tam skręciła na północny-zachód w kierunku lotniska Goleniów pod Szczecinem.

Trasa samolotu Warszawa - Szczecin (wtorek, 6 czerwca, godz. 21:30)
flightradar24.com

Radar opadów, wtorek 6 czerwca, godz. 21:30
IMGW

CZYTAJ TEŻ NA TVNMETEO.PL

wd/tw