Wieczorne korki na Trasie AK. Stanęła też Wisłostrada

Warszawa

Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plKorki na Trasie AK. Jeden z kierowców nie wytrzymał czekania

Pomimo, że popołudniowe godziny szczytu minęły, we wtorek wieczorem nadal kierowcy stali w korku na Trasie AK i Wisłostradzie. W weekend drogowcy wprowadzili tam zmiany w organizacji ruchu. Zamknięto połowę mostu Grota-Roweckiego i część estakad.

- Kierowcy ćwiczą swoją cierpliwość na Trasie AK w stronę Marek - relacjonował po 19.00 Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl – Korek sięga ul. Powązkowskiej - dodał.

Jak informował, w drugą stronę, od strony Marek, ruch odbywał się bez większego problemu.

Wisłostrada stanęła

Problem z wjazdem na most mieli również kierowcy jadący Wisłostradą.

– Od strony Mokotowa na prawym pasie Wisłostrady utworzył się korek. Dostępne dwie estakady łączące arterię z przeprawą są także zakorkowane - poinformował po 19.00 reporter.

Na nagranym przez niego filmie widać, że jeden z kierowców nie chciał czekać. Zrezygnował z wjazdu na most Grota, przejechał przez trawnik i pojechał w innym kierunku.

Wielki remont

W weekend drogowcy wprowadzili nową organizację ruchu. Zamknięto jezdnię mostu Grota w stronę Żoliborza oraz trzy estakady.

Trasa Armii Krajowej wraz z mostem Grota-Roweckiego zostanie dostosowana do parametrów drogi ekspresowej.

Rozebrane i wybudowane od nowa zostaną 33 obiekty mostowe. Natomiast remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym kluczowy: most Grota-Roweckiego, na którym powstanie 5 pasów ruchu – dwa dla ruchu tranzytowego i trzy dla ruchu lokalnego.

Wartość inwestycji wyniesie 796,3 mln złotych.

Zakończenie prac jest planowane na październik 2015 roku.

Utrudnienia dla kierowców:

Utrudnienia od 8 listopada
Urząd Miasta

su/mz