Wieczorem zagrzmi w Warszawie

Warszawa

IMGWOstrzeżenia meteorologiczne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami dla sześciu województw. Wyładowaniom atmosferycznym towarzyszy silny wiatr. Około godziny 19-20 w Warszawie spodziewana jest burza.

Jak poinformował synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski, pierwsze burze wystąpiły dzisiaj rano w Kotlinie Kłodzkiej.

Obecnie burze o natężeniu silnym, z opadami 10-20 l i porywami wiatru do 80 km/h występują na linii frontu burzowego od Gorzowa Wielkopolskiego przez Poznań, Łódź, Kielce do Rzeszowa. Komórki burzowe przesuwają się na ogół w kierunku północnym z prędkością 30-25 km/h. W Warszawie burza spodziewana jest po godzinie 19.

Na obszarze Mazowieckiego spodziewamy się burzy z opadami deszczu w wielkości 15-25 l/mkw. Wiatr w porywach osiągnie prędkość do 70 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje w piątek od godziny 16 do północy.

Co oznaczają ostrzeżenia pierwszego stopnia?

"Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej" - informuje IMGW.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVNMETEO.PL

ZOBACZ MATERIAŁY O BUZY Z UBIEGŁEGO ROKU:

Starszy mężczyzna znalazł się pod łodziąTVN24
wideo 2/7

dd,anw/aw,map,rzw