Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Wieczorem pikieta przed ambasadą Rosji

Warszawa

targeo.pl /tvn24Utrudnienia spowodowane protestem

W przededniu 2. rocznicy katastrofy smoleńskiej szykuje się protest przed ambasadą Rosji przy ul. Belwederskiej. - Bądź z nami, upomnij się o polską rację stanu - zachęcają organizatorzy. A ZTM ostrzega przed utrudnieniami w ruchu.

Dwa tysiące osób, okrzyki "Hańba", "Złodzieje", "Żądamy prawdy o Smoleńsku" i zatrzymanie dziennikarza "Gazety Polskiej" - tak wyglądała manifestacja pod ambasadą w ubiegłym roku. W tym roku protestujący wrócą przed placówkę dyplomatyczną Rosji. Również 9 kwietnia i również w tym samym celu.

Ambasada za barierkami

"9 kwietnia o godz. 19 spotykamy się pod ambasadą Federacji Rosyjskiej, ul. Belwederska 49, w celu zamanifestowania sprzeciwu wobec sposobu prowadzenia śledztwa ws. Katastrofy Smoleńskiej. Bądź z nami, upomnij się o polską rację stanu" - piszą organizatorzy: Młodzieżowy Klub Gazety Polskiej i Akcja Alternatywna "Naszość".

Przygotowania do protestu rozpoczęły się już w piątek. Przy ul. Belwederskiej 49 policja ustawiła metalowe barierki. Funkcjonariusze tłumaczą te działania środkami bezpieczeństwa. - Organizatorzy zapowiedzieli udział 5 tysięcy osób – wyjaśnia Robert Opas ze stołecznej policji.

Utrudnienia na ulicy

Manifestanci zapewne zablokują ulice, więc z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy. A na zmiany muszą przygotować się pasażerowie autobusów.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskeigo, w godzinach od ok. 19.00 do ok. 20.30 linie autobusowe 116, 166, 180, 195, 503 zostaną skierowane na trasy objazdowe:

- w kierunkach Chomiczówka, pl. Hallera, pl. Piłsudskiego, Nowodwory:od skrzyżowania Belwederska/Gagarina/Spacerowa ul.: Spacerowa – Goworka- Puławska- pl. Unii Lubelskiej – al. Szucha – Al. Ujazdowskie i dalej swoimi trasami;

- w kierunkach Wilanów, Kabaty-STP, Natolin Płn.: od pl. Na Rozdrożu ul.: al. Szucha – Boya-Żeleńskiego - Waryńskiego - Puławska- Goworka – Spacerowa – Gagarina (linia 180)/Belwederska (pozostałe linie) i dalej swoimi trasami.

TAK WYGLĄDAŁ PROTEST W 2011 ROKU:

Protest przed ambasadą w 2011 roku
Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl

ran/roody