Wieczór wyborczy w TVN24 i tvn24.pl

Warszawa

Druga tura wyborów samorządowych już w niedzielę. Od godz. 20.45 na antenie TVN24 rozpocznie się program specjalny. Podczas wieczoru wyborczego zaprezentujemy pierwsze sondażowe wyniki i komentarze zaproszonych do studia gości. Serwis specjalny także na portalu tvn24.pl.

Program specjalny w TVN24 poprowadzi Anita Werner, która rozmawiać będzie z zaproszonymi do studia gośćmi. Wśród nich m.in. Marek Sawicki, Paweł Poncyljusz, Michał Kamiński, Ryszard Kalisz, Tomasz Nałęcz czy Andrzej Urbański.

Pierwsze sondażowe wyniki z sześciu miast, gdzie odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich - Warszawy, Gdańska, Poznania, Wrocławia, Krakowa i Katowic - przedstawi Marcin Żebrowski.

Badanie exit poll m.in. dla TVN24 zrealizuje firma Ipsos.

W czasie wieczoru wyborczego łączyć będziemy się ze sztabami komitetów wyborczych i rozmawiać z wygranymi, jak i przegranymi kandydatami.

Najświeższych komentarzy będzie można wysłuchać w specjalnym wydaniu Loży Prasowej, której gospodarzem będzie Małgorzata Łaszcz.

Czy system zadziała?

Obserwować będziemy także prace komisji wyborczych i Państwowej Komisji Wyborczej. Zgodnie z zapowiedziami, głosy ma zliczać system informatyczny, który zawiódł jednak podczas pierwszej tury wyborów. Jeśli stałoby się tak i tym razem, członkowie komisji mają przejść na liczenie ręczne.

nsz//gak/kwoj