Więcej pociągów na Euro

Warszawa

Bardrock /wikipedia cc by-saPociąg PKP Intercity

Kolejarze przygotowują się do Euro2012. PKP Intercity podczas trwania turnieju uruchomi 50 dodatkowych pociągów. Kibice łatwiej dotrą na mecze tak w Polsce, jak i na Ukrainie. Na dworcach pojawia się mobilni konduktorzy.

W czerwcu na tory wyjedzie 1700 wagonów i 261 lokomotyw w barwach Intercity. Dzięki temu wszyscy kibice będą mogli bez problemu przyjechać na mecz i z niego wrócić. Gdyby jednak to nie wystarczyło, przewoźnik planuje podstawić co najmniej jeden dodatkowy pociąg na stacji Warszawa Wschodnia. Gdy frekwencja będzie większa od przewidywanej, zabierze on kibiców po meczu. Podobnie będzie w innym miastach w których będą rozgrywane mecze.

Aby ułatwić kibicom kupno biletu na dworcach pojawią się mobilne punkty informacyjne i konduktorzy. Będzie tam również można spotkać wolontariuszy, których strój informować będzie w jakim języku można z nimi porozmawiać.

Łatwiej na Ukrainę

Pomiędzy krajami oferowane są obecnie 4 połączenia. W czasie Mistrzostw pojedzie 5 dodatkowych pociągów. Problemem jest różny rozstaw torów w Polsce i na Ukrainie. Kolejarze proponują dwa rozwiązania. Kibice będą mogli przesiadać się na stacji Chełm, Jagodin lub Przemyśl, albo w Przemyślu i Jagodinie poczekać aż kolejarze wymienią wózki wagonowe. Dodatkowo, 25 czerwca i 2 lipca kursować będą pociągi relacji Kijów – Warszawa Gdańska oraz Warszawa Gdańska – Kijów.

Informacje o pociągach można znaleźć na stronie przewoźnika.

wp//ec