Więcej patroli policyjnych po gwałcie w Lesie Kabackim

Warszawa

TVN24Policja szuka podejrzanego

W Lesie Kabackim pojawi się więcej policjantów i strażników. Dodatkowo portret pamięciowy mężczyzny podejrzewanego o gwałt będzie wyświetlany na ekranach w komunikacji miejskiej. To działania po gwałcie do jakiego doszło w lesie w ostatni piątek.

- Chcemy, aby Las Kabacki nadal pozostał bezpiecznym miejscem do rekreacji, uprawiania sportu i wypoczynku. To ulubione miejsce do spędzania wolnego czasu mieszkańców południowej części Warszawy, dlatego zapewnienie tam bezpieczeństwa jest dla mnie kluczowe – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz w ratuszu na spotkaniu z przedstawicielami komendy stołecznej policji i straży miejskiej.

Więcej patroliDodała, że aby wesprzeć poszukiwania mężczyzny podejrzewanego o gwałt, na elektronicznych nośnikach informacji w metrze, tramwajach i autobusach będzie publikowany jego portret pamięciowy. Ta zapewniła, że trwają intensywne działania operacyjne zmierzające do ujęcia sprawcy gwałtu jaki miał miejsce w Lesie Kabackim.- Dodatkowo w Lesie Kabackim patrole policji, na co dzień obchodzące jego wielohektarowy teren, zostaną wzmocnione policjantami odbywającymi służbę pieszo, na rowerach i konno. Las będą kontrolować także wzmocnione patrole strażników miejskich - powiedziała prezydent.Portret pamięciowy będzie pokazywany na ekranach w komunikacji miejskiej, na internetowych stronach miasta i dzielnic oraz w Wydziałach Obsługi Mieszkańców. W poszukiwanie sprawcy zostaną także włączeni kontrolerzy biletów ZTM, którzy będą mieli przy sobie jego portret pamięciowy.Gwałt w lesie

W piątek w godzinach wieczornych młoda biegaczka miała zostać sterroryzowana przedmiotem przypominającym broń i zgwałcona. Napastnik nie został schwytany. O gwałcie redakcję Kontaktu 24 poinformowała internautka. Policjanci opublikowali portret pamięciowy mężczyzny podejrzewanego o dokonanie gwałtu. O pomoc w poszukiwaniu mężczyzny zaapelował także urząd dzielnicy Ursynów.

Mówi Mariusz Mrozek, rzecznik KSP
TVN24
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie gwałtu
TVN24
Portret pamięciowy podejrzewanego
ksp

lata//ec