Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Więcej pasażerów Warszawskiej Kolei Dojazdowej

Warszawa

wkdRośnie liczba pasażerów

Z usług Warszawskiej Kolei Dojazdowej skorzystało w pierwszej połowie tego roku o 81,3 tys. pasażerów więcej niż rok temu w takim samym czasie - poinformował kolejowy przewoźnik.

Z usług Warszawskiej Kolei Dojazdowej skorzystało w pierwszej połowie tego roku o 81,3 tys. pasażerów więcej niż rok temu w takim samym czasie - poinformował kolejowy przewoźnik. WKD w sumie od stycznia do końca czerwca tego roku spółka przewiozła łącznie 4,4 mln pasażerów. czyli o prawie 2 procent więcej niż rok wcześniej.

Zmiany na kolei

Jak tłumaczy przewoźnik, wzrost w pierwszym półroczu 2019 r. to efekt rozbudowy oferty przewozowej o dodatkowe pociągi w porze popołudniowego szczytu komunikacyjnego w dni powszednie. "Nie bez znaczenia było również uatrakcyjnienie oferty taryfowej i biletowej kierowanej do poszczególnych grup podróżnych, która miała miejsce głównie w drugiej połowie 2018, tj. zniesienie ograniczenia czasowego dla preferencyjnych przejazdów dla seniorów, wprowadzenie bezpłatnego przewozu roweru w weekendy i święta oraz wdrożenie nowych zasad podróżowania w ramach biletów miejskich na obszarze miast: Podkowy Leśnej i Pruszkowa" - poinformowała WKD.

Kursy co dwie i pół minuty, nowe stacje. Ambitne plany kolejarzy dla stolicy:

PKP o linii średnicowej TVN24
wideo 2/3

PAP/ran