Więcej pasażerów Warszawskiej Kolei Dojazdowej

Warszawa

wkdRośnie liczba pasażerów

Z usług Warszawskiej Kolei Dojazdowej skorzystało w pierwszej połowie tego roku o 81,3 tys. pasażerów więcej niż rok temu w takim samym czasie - poinformował kolejowy przewoźnik.

Z usług Warszawskiej Kolei Dojazdowej skorzystało w pierwszej połowie tego roku o 81,3 tys. pasażerów więcej niż rok temu w takim samym czasie - poinformował kolejowy przewoźnik.WKD w sumie od stycznia do końca czerwca tego roku spółka przewiozła łącznie 4,4 mln pasażerów. czyli o prawie 2 procent więcej niż rok wcześniej.

Zmiany na kolei

Jak tłumaczy przewoźnik, wzrost w pierwszym półroczu 2019 r. to efekt rozbudowy oferty przewozowej o dodatkowe pociągi w porze popołudniowego szczytu komunikacyjnego w dni powszednie."Nie bez znaczenia było również uatrakcyjnienie oferty taryfowej i biletowej kierowanej do poszczególnych grup podróżnych, która miała miejsce głównie w drugiej połowie 2018, tj. zniesienie ograniczenia czasowego dla preferencyjnych przejazdów dla seniorów, wprowadzenie bezpłatnego przewozu roweru w weekendy i święta oraz wdrożenie nowych zasad podróżowania w ramach biletów miejskich na obszarze miast: Podkowy Leśnej i Pruszkowa" - poinformowała WKD.

Kursy co dwie i pół minuty, nowe stacje. Ambitne plany kolejarzy dla stolicy:

PKP o linii średnicowej TVN24
wideo 2/3

PAP/ran