Więcej nocnych w weekendy

Warszawa

ZTMZmiany w kursowaniu nocnych

W autobusach nocnych będzie mniejszy tłok - zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego. - W weekendy, w najbardziej newralgicznych nocnych godzinach, autobusy będą jeździć co 20 minut, a nie co pół godziny - precyzuje Magdalena Potocka z biura prasowego ZTM.

- Coraz częściej spędzamy czas w knajpach, nad Wisłą, odwiedzają nas znajomi, a do Warszawy przyjeżdżają turyści. Dostawaliśmy sygnały, że nocne autobusy są przepełniane, chcieliśmy to zmienić - mówi Magdalena Potocka.

Projekt pilotażowy

Zmiany rozpoczną się już 20 maja. Warszawiacy z nocnej komunikacji miejskiej skorzystają częściej w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę.

- To nasz projekt pilotażowy. Od piątku w najbardziej newralgicznych nocnych godzinach autobusy będą jeździć co 20 minut, a nie co pół godziny - precyzuje Magdalena Potocka.

Wcześniej na nocnych trasach kursowało 100 autobusów, teraz będzie ich 130. Częściej pojadą 23 linie:

N11, N12, N13, N21, N22, N24, N32, N33, N34, N35, N36, N37, N38, N41, N42, N43, N44, N45, N46, N64, N72, N81 i N01.

Zmiany w rozkładzie jazdy

- Dodatkowe kursy wprowadziliśmy na najpopularniejszych trasach w Warszawie oraz w sąsiedztwie dużych osiedli. Podróżujący mogą liczyć na więcej kursów m.in do Rembertowa, na Targówek czy Białołękę - mówi Magdalena Potocka.

Podróżujący autobusami nocnymi przyzwyczaili się do jednej zasady. Z dworca centralnego wyjeżdżali zawsze 15 i 45 minut po pełnej godzinie, co ułatwiało dalsze przesiadki. Teraz stare zasady obowiązują tylko od poniedziałku do piątku. Dlatego nowy rozkład może początkowo wprowadzać małe nieporozumienie.

Zmieniony rozkład będzie obowiązywał do nocy z 24 na 25 września.

kz/ec