Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Więcej miejsc w przedszkolach

Najnowsze

| KERCH.FM/PAP/EPAfot

Rejestracja do przedszkoli rusza 9 marca. Urzędnicy zapowiedzieli w "Witaj Warszawo", że w tym roku uruchomią kilkaset dodatkowych miejsc.

- W Warszawie jak co roku będzie kilkaset wolnych miejsc. Oferta jest duża i zróżnicowana - chwaliła Jolanta Lipszyc, dyrektor Biura Edukacji Ratusza.

- Problemem są jednak sypialnie: Białołęka, Ursynów - wytykał Krzysztof Baszczyński, wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Tam na jedno miejsce przypada nawet 3 dzieci - podkreślił Baszczyński.

- Białołęka musi korzystać z pomocy Bielan czy Śródmieścia. Są problemy komunikacyjne - przyznała Lipszyc. - Trudno, żeby na nowych osiedlach były miejsca w przedszkolach - dodaje.

- Ale Warszawa buduje nowe placówki - tłumaczyła Lipszyc. - W 2011 roku Białołęka odda nowe przedszkole. Takich inwestycji będzie więcej - zapowiedziała.

Nowe miejsca w przedszkolach w 2011 r.:

Bemowo: nowe przedszkole, ul. Muszlowa - 100 miejsc

Białołęka: Przedszkole nr 64, ul. Porajów 3 i Przedszkole nr 226, ul. Strumykowa 17 - 250 miejsc

Wilanów: Przedszkole nr 56, ul. Gubinowska 28/30 - 25 miejsc

Praga Południe: ul. Pawlikowskiego, nowe 5-oddziałowe przedszkole - 125 miejsc

Start 9 marca

9 marca ruszy rejestracja. Do 28 marca trzeba wybrać przedszkola. Informację o tym, do której placówki zostało przyjęte dziecko, otrzymamy 13 kwietnia, a pięć dni później będziemy musieli potwierdzić zapis dziecka w przedszkolu. Ostatecznie o tym, czy dziecko zostało przyjęte, dowiemy się 20 kwietnia.

Tym rodzicom, których dziecko nie dostanie miejsca w wybranym przedszkolu, pozostanie jeszcze jedna szansa - 5 maja ogłoszony będzie wykaz wolnych miejsc w przedszkolach.

Co zrobić, jeśli dziecko nie dostanie się do wybranej placówki? - Bardzo wiele wolnych miejsc pojawia się dopiero w sierpniu - zwracała uwagę Lipszyc.

Jak zapisać dziecko?

Dla rodziców zostaną uruchomione specjalne serwisy: www.warszawa345lat.pl dla dzieci urodzonych w latach 2006-2008 oraz www.warszawa6lat.pl dla dzieci urodzonych w 2005 roku.

Biuro edukacji odpowiedzialne za proces rekrutacji na czas zapisów uruchomi specjalną infolinię. Dzwoniąc na numer 22 44 31 344 każdy rodzic uzyska informację na temat zapisów i o poszczególnych przedszkolach.

bf/mz