Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Więcej debat przed drugą turą? Sasin: będę namawiał panią prezydent

Warszawa

TVN24Sasin i Kierwiński o debatach

Jacek Sasin, kandydat PiS na prezydenta Warszawy, zaapelował do swojej rywalki Hanny Gronkiewicz-Waltz o więcej, niż jedną debatę przed drugą turą wyborów. – Będę namawiał panią prezydent do częstszych spotkań – zapowiedział Sasin w programie "Tak jest" w TVN24.

Przed pierwszą turą Hanna Gronkiewicz-Waltz konsekwentnie unikała bezpośrednich spotkań ze swoimi rywali. Ale tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów, zadeklarowała, że przed drugą turą jest gotowa zmierzyć się z Jackiem Sasinem.

- Oczywiście będę walczyć o Warszawę przez następne dwa tygodnie z moim rywalem Jackiem Sasinem. Myślę, że nasze sztaby wkrótce umówią się na taką zasadniczą debatę o Warszawie – powiedziała w niedzielę Gronkiewicz-Waltz.

Sasin proponuje trzy debaty

W poniedziałkowym "Tak jest" gośćmi Andrzeja Morozowskiego byli Jacek Sasin i Marcin Kierwiński, szef sztabu wyborczego urzędującej prezydent. – Będę namawiał zarówno pana, jak i panią prezydent, żebyśmy nie ograniczali się tylko do jednej debaty – zwrócił się do Kierwińskiego Sasin.

Szef sztabu wyborczego Gronkiewicz-Waltz nie wykluczył takiej możliwości. – To są kwestie techniczne, ważne żebyśmy rozmawiali o konkretnych pomysłach na zmiany w stolicy – powiedział Kierwiński.

Kandydat PiS oznajmił, że liczy na trzy debaty z Hanną Gronkiewicz-Waltz. Zaznaczył także, że podczas debat mógłby wytłumaczyć urzędującej prezydent sens swojej propozycji bezpłatnej komunikacji miejskiej w stolicy dla osób płacących tutaj podatki. – Myślę, że przekonam panią prezydent do tego pomysłu - podsumował Sasin.

Druga tura w stolicy?

Po godz. 15.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z 56,57 proc. zatwierdzonych protokołów. Wynika z nich, że w drugiej turze Hanna Gronkiewicz-Waltz może zmierzyć się z Jackiem Sasinem w walce o fotel prezydenta miasta.Na razie na nie ma oficjalnych danych dotyczących tego, wygrał wybory do rady miasta i rad dzielnic, bo zawiódł system informatyczny PKW. Czytaj więcej: kto weźmie dzielnice?Jak podała po godz. 15.00 Komisja, średnia frekwencja w wyborach samorządowych w Polsce wyniosła 47,42 proc.

jb/b