Więcej darmowego internetu

Warszawa

sxc.huWięcej darmowego internetu

Do Rembertowa, który w tym roku postanowił zainwestować w bezprzewodowy internet dołączają kolejne dzielnice. Nowe hot spoty powstaną na Pradze Południe i Bemowie - informuje "Życie Warszawy".

W szkołach, przedszkolach, gimnazjach, czy domach kultury w dzielnicy Rembertów będzie działał darmowy, bezprzewodowy internet - informowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Okazuje się, że w hot spoty chcą inwestować też inne dzielnice.

Sieć na Francuskiej

Do 78 punktów, które są już na Bemowie dojdą kolejne. Nowe mają powstać przy ul. Osmańczyka, Dywizjonu 303, Karola Miarki oraz Powązkowskiej 59e. - Urządzenia są już instalowane, prace powinny zakończyć się z upływem wakacji - mówi gazecie Mariusz Gruza, rzecznik dzielnicy Bemowo.

Na hot spoty stawia też Praga Południe. - W tej chwili mamy siedem hot spotów. Chcemy uruchomić jeszcze trzy, które będą obsługiwały całą ul. Francuską - informuje na łamach "Życia Warszawy" Ewelina Buczyńska, rzeczniczka dzielnicy. Na Saskiej Kępie nadajniki mają pojawić się do końca tego roku. Koszt 160 tys. zł.

Dostęp do bezprzewodowego internetu zapewnił też urząd miasta. Można korzystać z ok. 150 hot spotów. Internet jest dostępny m.in. na Trakcie Królewskim, Starym Mieście, w okolicach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, na Podzamczu czy na placu Defilad.

ran/par