Więcej biletomatów w podwarszawskich gminach

Warszawa

| PAP/EPA/RADEK PIETRUSZKAfot. TVN Warszawa

Dobra wiadomość dla pasażerów komunikacji miejskiej. W tym roku w miejscowościach objętych strefą Wspólnego Biletu ZTM zamontuje kilkanaście nowych biletomatów.

Urządzenia pojawią się m.in. na kolejnych stacjach PKP – Legionowo Przystanek, Sulejówek Miłosna i Ząbki oraz na przystankach WKD w Michałowicach i Opaczy. W planach na 2011 r. jest także montaż urządzeń na ul. Polnej w Konstancinie, rondzie Poniatowskiego w Legionowie, ul. Rejtana w Markach, przy zespole przystanków Szkolna w Piasecznie, ul. Traugutta w Piastowie i ul. Sportowej w Raszynie oraz na rynku w Starych Babicach.

Najwięcej automatów w stolicy

Na terenie całej aglomeracji warszawskiej działa już 235 automatów biletowych. Najwięcej jest ich w stolicy - na stacjach metra, dworcach kolejowych i ważnych węzłach przesiadkowych.

W gminach podwarszawskich pierwsze biletomaty pojawiły się w ubiegłym roku. Trzy urządzenia firmy ASEC – na przystankach PKP w Legionowie, Piasecznie i Pruszkowie oraz trzy Mennicy Polskiej – na przystankach w Otwocku, Piastowie i Sulejówku.

js/par