Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Więcej autobusów na nowym moście

TVN Warszawa

ZTMAutobusy linii 101 będą jeździły rzadziej

Zarząd Transportu Miejskiego zmienia rozkład autobusów kursujących mostem Skłodowskiej-Curie. Od poniedziałku w popołudniowym szczycie częściej jeżdżą E-6, bo pasażerowie skarżyli się na tłok.

Zgodnie z nowymi rozkładami jazdy – w godzinach szczytu popołudniowego autobusy linii E-6 kursują co 5 minut (dotychczas co 8 minut), a 101co 10 minut (dotychczas co 8 minut).

Będzie mniejszy tłok?

Decyzję o zmianie rozkładów jazdy tych linii urzędnicy podjęli na podstawie wyników prowadzonych obserwacji obłożenia linii E-6. Pasażerowie jeżdżący ze stacji Metro Młociny na Nowodwory nie mieścili się do podjeżdżających autobusów.

O przepełnionych wozach informowali także w komentarzach internauci tvnwarszawa.pl: "jadąc do centrum przy Porajów widziałem E6 jadące w stronę Nowodworów - zapchane po brzegi"- pisał Janusz. "101 na przystanku był "pusty" (zajęte wszystkie miejsca siedzące - nikt nie stał) poczekałem na E6 i to był błąd (puszka sardynek)"- narzekał Lukas

Jak przekonuje Zarząd Transportu Miejskiego, dzięki zmianie, pasażerowie na trasie Metro Młociny-Nowodwory pojadą wygodniej, ponieważ w szczycie popołudniowym będzie o 20 procent więcej miejsc w autobusach. Sprawdziliśmy, według naszego reportera , na przystanek podjeżdżały autobusy zatłoczone ale były też takie, w których nie brakowało miesca dla pasażerów:

E-6 kursują częściej
Marcin Gula /tvnwarszawa.pl

Nowym mostem można jeździć od 25 marca

Most Marii Skłodowskiej-Curie został otwarty 25 marca. Jego budowa trwała od 2009 roku.

Otwarcie części drogowej nie oznacza jednak końca prac. Budowa części tramwajowej przeprawy oraz węzła Modlińska ma zostać ukończona w czerwcu, a oddanie do użytku nastąpi prawdopodobnie jesienią.

bf//ec