Widowiskowa rozbiórka wiaduktu. "Dużo pyłu i hałasu"

Najnowsze

Trzy maszyny rozbierają konstrukcję Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Wiadukt kolejowy nad Kasprzaka odchodzi do historii. Trzy maszyny rozbierają konstrukcję. – Jest dużo pyłu i hałasy, ale prace postępują błyskawicznie – relacjonował reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak.

Rozbiórka wiaduktu nad ulicą Kasprzaka jest częścią dużego remontu linii obwodowej nr 20 (od Dworca Zachodniego do Gdańskiego m.in. wzdłuż al. Prymasa Tysiąclecia). O sprawie informowaliśmy na tvnwarszawa.pl.

To drugi weekend, kiedy kolejarze demontują starą konstrukcję. Roboty obserwował reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak.

- Kasprzaka jest zamknięta. Rozbiórka idzie pełną parą. Trzy maszyny rozbijają kolejne elementy wiaduktu. Jest dużo pyłu i hałasu, ale prace postępują błyskawicznie – relacjonował Marcinczak.

Utrudnienia do poniedziałku

Demontaż potrwa do poniedziałku 5 czerwca. Do tego czasu ulica będzie zamknięta. Jadący od strony ronda Daszyńskiego muszą skręcić w Bema. Jadący z Bemowa zjeżdżają w Prymasa Tysiąclecia.

Objazdy są poprowadzone ulicami: al. Prymasa Tysiąclecia - Wolska - al. "Solidarności" - Okopowa - Towarowa. Lokalnie zamknięty odcinek można ominąć jadąc także z Wolskiej w ulicę Bema. Niedostępny jest także chodnik po obu stronach jezdni Kasprzaka (wraz z ciągiem pieszo-rowerowym). Rowerzyści kierowani są do Wolskiej.

Komunikacja na objazdach

Na objazdach są także autobusy. Linie: 105, 109, 155, 171, 178 i 190 w kierunku krańców Browarna, rondo Daszyńskiego, Konwiktorska, Dworzec Centralny, Torwar, CH Marki, jadą Wolską, skręcają w Bema i dalej swoimi trasami. Natomiast w kierunku krańców Os. Górczewska, Znana, PKP Ursus, Nowe Bemowo jadą Skierniewicką do Wolskiej. Z kolei autobusy linii 136 (w obu kierunkach) od Ronda Tybetu kursują aleją Prymasa Tysiąclecia i dalej ulicami Wolską i Płocką.

Na weekendy 9-12 oraz 16-19 czerwca zaplanowano rozbiórkę wiaduktu nad Wolską. W tych dniach ta ulica także będzie wyłączona z ruchu.

skw/gp