Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Wichura. Mężczyzna przygnieciony konarem, opóźniony lot prezydenta

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plMężczyzna przygnieciony konarem

W czwartkowy wieczór wichura szalała nad Warszawą. - Na ulicy Szwankowskiego konar przygniótł mężczyznę idącego z dzieckiem. Wydobywali go strażacy - mówił reporter tvnwarszawa.pl. Problemy dotarły także na Lotnisko Chopina i opóźniły wylot prezydenta Andrzeja Dudy do Estonii.

- Mężczyzna szedł z małym dzieckiem. Zdołał je odepchnąć, a sam został uderzony przez konar - mówił Lech Marcinczak z tvnwarszawa.pl. I dodał, że przechodzień stracił przytomność i silnie krwawił. Najpierw pomagali mu strażacy, potem na miejscu pojawiły się dwie karetki pogotowia. Dziecku nic się nie stało.

Mężczyzna przygnieciony konarem | Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Mężczyzna przygnieciony konarem | Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Mężczyzna przygnieciony konarem | Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Mężczyzna przygnieciony konarem | Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Mężczyzna przygnieciony konarem | Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Gałąź i zablokowane tory

Wichura spowodowała też kłopoty komunikacyjne. Na ulicy 11 Listopada drzewo zablokowało przejazd.

Zarząd Transportu Miejskiego informował o utrudnieniach w kursowaniu tramwajów linii 3, 4, 25. Składy zostały skierowane w obu kierunkach na trasę objazdową: Targowa - Ratuszowa - Jagiellońska - Starzyńskiego.

Zła aura przysporzyła też problemów ekipie prezydenckiego samolotu, który do Estonii odleciał z półgodzinnym opóźnieniem.

"Spodziewaliśmy się intensywnych opadów deszczu, tymczasem kilkadziesiąt zdarzeń które obecnie prowadzimy spowodował wiatr" - podsumowali po godz. 21 strażacy.

Silny wiatr podrywał tumany kurzu i piachu. Zdjęcia i filmy dostawaliśmy na Kontakt 24. Na jednym z nagrań widać moment, w którym drzewo łamie się i upada na samochód:

W innych materiałach Reporterów24 pojawiają się sceny godne filmów katastroficznych. Można zaobserwować wichurę wyginającą drzewa na Ursynowie czy chmury pyłu unoszone przez wiatr w Miasteczku Wilanów.

Ostrzeżenie z ratusza

Przed nadchodzącym załamaniem pogody ratusz ostrzegał około południa. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia o burzach, gradzie i silnym wietrze. Warunki pogorszyły się przed 19.

"Prosimy mieszkańców Warszawy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas burzy, usunięcie nieprzytwierdzonych przedmiotów z balkonów i nieparkowanie samochodów pod drzewami" - pisali w komunikacie urzędnicy ratusza.

"Jeśli w Twojej okolicy, burza połamała drzewa lub woda wylewa się ze studzienek, skontaktuj się z Miejskim Centrum Kontaktu Warszawa 19115. Skorzystaj z bezpłatnej aplikacji mobilnej Warszawa 19115 lub zadzwoń pod nr 19115 - poinformuj o zdarzeniu, a MCK od razu skieruje sprawę do odpowiednich służb" - apelowali.

Odwołali przejazd

Ratusz poinformował także, że w związku z prognozowanym załamaniem pogody, organizatorzy NightSkatingu zdecydowali się odwołać przejazd. Impreza planowana była na czwartkowy wieczór i miała się rozpocząć o godz. 21 na Krakowskim Przedmieściu.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVNMETEO.TVN24.PL

kz/mś/b