Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Wiceprezydent z wałkiem w dłoni. Polonia bez wulgaryzmów

TVN Warszawa

UMWulgaryzmom mówią stanowcze nie!

Wulgaryzmy i bazgroły zniknęły z muru Polonii. W ich usunięciu pomagała nowa wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Przez kilka dni na murze stadionu od strony Konwiktorskiej przechodnie mogli oglądać mało estetyczne bazgroły. Przewijały się na przemian symbole Legii Warszawa i obraźliwe hasła pod adresem Polonii. O sprawie pisaliśmy na tvnwarszawa.pl

Sprawa bulwersowała tym bardziej, że mur ośrodka od strony ul. Konwiktorskiej do niedawna zdobił powstańczy mural. W czasie gdy ten został zamalowany, a powierzchnia była przygotowywana do nałożenia nowego miejskiego obrazu, ściana została zamalowana wulgaryzmami i obraźliwymi symbolami.

Pomogła wiceprezydent

Interweniowaliśmy w ratuszu, a urzędnicy obiecywali, że "wyślą na miejsce pracownika". Kilka dni temu część muralu została odmalowana – w pracach pomogła nowa wiceprezydent Warszawy – Renata Kaznowska.

– Mówimy stanowcze nie wszelkim przejawom agresji w Warszawie. Bez względu na skalę, chcemy piętnować wszystkie awanturnicze zachowania. Stołeczne mury nie mogą być nośnikiem obraźliwych haseł czy symboli. Chciałabym, aby rywalizacja kibiców polegała na dopingowaniu swoich drużyn na trybunach, a nie na "sprejowaniu" kolejnych obiektów sportowych – mówi wiceprezydent.

Jak zapowiada miasto, już wkrótce ścianę ponownie będzie zdobić grafika. Kibice przygotowali nowy projekt powstańczego muralu, którego realizacja ma zostać wsparta ze środków dzielnicy Śródmieście w ramach inicjatywy lokalnej.

kz/mś