Wiaty na Pradze prawie gotowe

Warszawa

fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot

Budowa nowoczesnych wiat przystankowych na Pradze powoli dobiega końca. Z każdym dniem pojawiają się nowe elementy konstrukcji. Wiaty rosną także na pl. Bankowym. Tu prace potrwają jeszcze ponad miesiąc.

Pierwsze elementy nowych konstrukcji na przystanku przy "miśkach" pokazały się pod koniec lipca. Teraz stalowe szkielety są już gotowe. Robotnicy zdążyli już częściowo przykryć je szklanymi panelami. Na montaż czekają jeszcze ławki i podświetlenie, które bedzie podkreślało bryły wykończonych obiektów. "Kosmiczne" wiaty w tym miejscu mają być gotowe do końca sierpnia.

Przy Bankowym skończą we wrześniu

W rejonie placu Bankowego wykańczane są łukowate korpusy wiat. Tutaj jednak prace zaczęły się później niż po praskiej stronie, mają też potrwać dłużej - do końca września.

- Trzeba zbudować fundamenty, zrobić wszystkie przyłącza m.in do instalacji elektrycznej. Bardzo czasochłonne jest również spawanie walcowanych rurek, z których składa się konstrukcja -tłumaczy Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Wiaty będą wyglądać tak samo, jak ich praskie odpowiedniki. Wszystkie przystanki będą przygotowane do instalacji Systemu Informacji Pasażerskiej.

W czasie prac pasażerowie komunikacji muszą korzystać z tymczasowych przystanków. Ruch samochodowy utrudniają zwężenia jezdni.

fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot

js/par