Wiatr zerwał styropian z bloku na Bielanach

Najnowsze

Odpadająca elewacja na Bielanach Tomasz, Kontakt 24
wideo 2/2

Akcja służb na Bielanach. Z jednego z bloków zaczęły odpadać fragmenty elewacji. Pierwsze informacje i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"W bloku przy ulicy Wrzeciono pod wpływem ssania wiatru oderwana się część elewacji" – napisał na Kontakt 24 Tomasz. Wysłał też film. Widzimy na nim, jak spore części elewacji jedna po drugiej, upadają na trawnik i chodnik przed blokiem. Na kolejnym ujęciu widać, że na miejscu pracują już strażacy.

- Na miejscu pracują dwa zastępy straży. Otrzymaliśmy zgłoszenie o odpadających elementach elewacji. Chodzi o fragment od szóstego do ósmego piętra - informuje Michał Konopka ze straży pożarnej.

Jak dodaje, zadaniem strażaków będzie oderwanie elewacji. Teren jest zabezpieczony. - Nie mamy informacji, żeby ktoś został poszkodowany - dodaje Michał Konopka.

Silny wiatr

Tymczasem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem na terenie całego kraju - również w Warszawie.

"Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia (...). Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych" - zaapelowali autorzy komunikatu opublikowanego na stronie IMGW.

kz, PAP/r