Wiatr zerwał dach Hipoteki. Wstrzymali ruch w al. Solidarności

TVN Warszawa

Artur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.plWiatr zerwał dach z sądu

200 metrów kwadratowych dachu zerwał w nocy wiatr z gmachu Hipoteki przy al. Solidarności. Spadająca blacha uszkodziła siec trakcyjną. Przed godziną 15 ruch samochodów i tramwajów w kierunku centrum został wstrzymany na półtorej godziny.

Pierwsze zdjęcie zerwanego od Piotra otrzymaliśmy na warszawa@tvn.pl. Straż pożarna zgłoszenie otrzymała około godziny 2.

– Na budynku sądu przy al. Solidarności 58 porywisty wiatr zerwał dach – mówił Kacper Papis z biura prasowego straży pożarnej. – Uszkodzone jest około 200 metrów kwadratowych. Praktycznie całe lewe skrzydło budynku – sprecyzował.

Spadający dach uszkodził latarnię i trakcję tramwajową. – Blacha zsunęła się na latarnię i częściowo na jezdnię – podał Papis.

W nocy Zarząd Transportu Miejskiego informował, że w związku z uszkodzeniem sieci trakcyjnej zablokowany był przejazd w obu kierunkach tramwajów linii 4, 13, 20, 23 i 26. Po godzinie 5. Udało się awarie usunąć.

Usuwają blachę, wstrzymali ruch

Leżąca blacha została zabezpieczona taśmą. - Wiatr zerwał taśmę, a arkusze blachy są pomału zabierane przez przechodniów, prawdopodobnie na złom - relacjonował Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Po godzinie 13 na miejscu pojawili się robotnicy. - Blacha jest cięta i ma zostać zabrana, a uszkodzony fragment dachu zabezpieczony. Nie wiadomo jednak, kiedy to się stanie - informował Węgrzynowicz.

Prace ruszyły przed 15. Na dachu pracują alpiniści, którzy zabezpieczają dach. Na miejsce przyjechał też podnośnik z koszem.

- Ruch tramwajów w kierunku centrum jest wstrzymany - mówi Węgrzynowicz. Przejechać nie mogą również kierowcy. - Samochody jadące od strony Pragi kierowane są na Wisłostradę - ostrzegał reporter.

"W związku z zablokowanym przejazdem dla tramwajów i autobusów na moście Śląsko-Dąbrowskim występują utrudnienia w kursowaniu linii tramwajowych: 4, 13, 20, 23 i 26 oraz linii autobusowych: 160 190, 512, 527, 718, 738. Utrudnienia dotyczą jedynie kierunku Centrum. Pojazdy kierowane są najbliższymi możliwymi ciągami komunikacyjnymi" - podał ZTM. Przed godz. 16 ruch został wznowiony.

- Odbywa się płynnie w obu kierunkach. Prace dna dachu trwają, dlatego wciąż nie można przejść chodnikiem - informował Artur Węgrzynowicz.

Pracowita noc strażaków

To nie jedyna interwencja straży tej nocy. – Odnotowaliśmy ponad 50 zgłoszeń w związku z wiatrem. Dotyczyły one głownie powalonych drzew – podawał o godzinie 8.00 Papis. – Jedno z nich uszkodziło trakcję na Zgrupowania AK Kampinos – informował.

W Rembertowie drzewo runęło na samochody. Wichury dają się we znaki również w całej Polsce.

CZYTAJ NA KONTAKT 24

Wiatr zerwał dach z sądu
Piotr /warszawa@tvn.pl

wp/r