Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Wiatr i słońce nadadzą rytm budce telefonicznej

Warszawa

fot

Nowa budka telefoniczna pojawi się w sobotę w Warszawie. Niby nic, ale usłyszymy z niej dźwięki, którym rytm nadawać będzie m.in. Wisła. To początek nowej akcji "Halo! Tu Warszawa".

Zacznie się nad brzegiem Wisły, w pobliżu Centrum Nauki Kopernik o godz. 16. "Przy tzw. ambonie śniegowej (w pobliżu klubu Cud nad Wisłą). Usłyszymy z budki dźwięki, których natężenie i rytm reguluje wiatr, słońce oraz poziom i ruch wody w Wiśle. Instalację stworzył międzynarodowy kolektyw artystyczny Dissonoisex" – zachwalają autorzy projektu.

Budka z piłeczkami

To nie przypadek, że wybrano akurat budki telefoniczne. W dobie komórek mało osób z nich korzysta. Dlatego grupa artystów postanowiła tchnąć w nie życie na nowo.

- W skrócie chcemy nadać nowego znaczenia meblowi miejskiemu, który przestał pełnić swoją funkcję - przekonuje Edyta Ołdak, kurator projektu.

Od 16 września artyści zaczną ożywiać istniejące już na terenie miasta budki. – Chodzi o stare kabiny, nowe - przeszklone i też tzw. muszle – mówi Ołdak. Jedną z nich artyści wypełnią kolorowymi piłeczkami, inny zostanie wyposażona w królewski tron, inną będą oplatały kolorowe rury.

STRONA AKCJI HALO! TU WARSZAWA

ran/roody