Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Wiata jak nowa "ścianka". Prezydent zapozowała na Targówku

Warszawa

Hanna Gronkiewicz-Waltz uśmiechnięta, w jasnym wiosennym płaszczu, przysiadła na ławeczce nowej wiaty. Obok tłum fotoreporterów. Prezentacja przystanku przypominała scenę dobrze znaną z plotkarskich portali.

Celebryci chętnie pozują "na ściance", zaś Hanna Gronkiewicz-Waltz uśmiechała się w czwartek na tle nowej wiaty przystankowej.

- Cała scena trwała kilkadziesiąt sekund. O zapozowanie na tle wiaty poprosili panią prezydent sami fotoreporterzy - zwraca uwagę Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl, który był na miejscu.

Ochroni przed deszczem

- To bardzo nowoczesna i trwała konstrukcja, która będzie służyła mieszkańcom przez długie lata i zapewni odpowiedni komfort wszystkim oczekującym na przyjazd autobusu lub tramwaju. Ogółem w stolicy pojawi się 955 tego typu wiat - powiedziała prezydent.

Wiata wyglądem nawiązuje do tzw. Ł-ek, czyli zadaszeń z lat 70. Najważniejsze, że ochroni pasażerów przed wiatrem i śniegiem.

Nie wszystkie zadaszenia, które ostatnio pojawiły się w stolicy, są tak wygodne. O złych rozwiązaniach pisaliśmy na tvnwarszawa.pl wielokrotnie.

Ładne ale kompletnie niefunkcjonalne - tak pasażerowie ocenili nowe wiaty, które stanęły m.in. na pl. Wileńskim.

Po protestach ratusz zdecydował, że niewygodne "podpupniki" zostaną zastąpione ławkami.

Kolejnych zmian na niewygodnych przystankach urzędnicy nie planują.

/lulu