Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Wianki na głowach i Wiśle. "To są piękne tradycje"

Warszawa

Wianki nad WisłąTVN24
wideo 2/2

Ogromny wianek wylądował w sobotę w Wiśle. Rzeką popłynęło też wiele mniejszych wianków. Impreza organizowana przez Stołeczną Estradę odbyła się tradycyjnie na wysokości podzamcza. Nie zabrakło muzyki na żywo i fajerwerków.

- To przede wszystkim 23-letnia tradycja. Warszawiacy przychodzą nad Wisłę wspólnie witać lato. Witamy między innymi plecąc wielki wianek - mówił Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady.

W sobotę nad Wisłą przychodziły całe rodziny. - Pokazujemy wianki w sposób elektroniczny. Miesza się tutaj tradycja z nowoczesnością. Chcemy też bardzo, żeby warszawiacy byli coraz bliżej Wisły – zapewniał Matusiak.

Punktem kulminacyjnym imprezy było wrzucanie wianków do wody zrobionych wcześniej z kwiatów rumianku, lipy i kopru. Wszystkiemu towarzyszyły życzenia.

- To są piękne tradycje, to są tradycje naszych ojców, naszych dziadków, tradycje, które niosą bogactwo koloru. Związane ze śpiewem, z tańcem, nie powiem, że z czarami, ale z przesądami - wyliczała jedna z organizatorek.

ran/b