Wiadukt wciąż przejezdny. Mieli zamknąć go w piątek

Warszawa

Marcin Gula / tvnwarszawa.plPrzeprawa wciąż jest otwarta

Ciągle nie wiadomo kiedy wiadukt w ul. Słowackiego zostanie wyłączony z ruchu. Początkowo miał być zamknięty w piątek, ale zmiany są przekładane ze względu na pogodę.

- Wszystkie trzy pasy w stronę ul. Marymonckiej są dostępne. Drogowcy nadal nie wprowadzili nowej organizacji ruchu. W przeciwnym kierunku ruch także odbywa się bez utrudnień - relacjonował w pon. przed 7.00 Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

O to, kiedy zostanie zamknięty, zapytaliśmy drogowców.

- Czekamy na informacje od wykonawcy - odpowiedziała Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Jak tylko będziemy wiedzieć o planowanym zamknięciu, poinformujemy o tym - dodała.

Zmianę terminu tłumaczy pogodą.

Kiedy już uda się zamknąć przeprawę, kierowcy nie będą mogli korzystać z jezdni prowadzących obecnie w stronę ul. Marymonckiej. Ruch w obydwie strony będzie się odbywał drugim wiaduktem. Będą na nim dwa pasy ruchu w kierunku ul. Marymonckiej i jeden do ul. ks. J. Popiełuszki.

Zmiany na Powązkowskiej | um.warszawa
Zmiany na Gdańskiej | um.warszawa
Zmiany na Gdańskiej | um.warszawa
Zmiany na Słowackiego | um.warszawa
Zmiany na Słowackiego | um.warszawa
Zmiany na Słowackiego | um.warszawa
Zmiany na Powązkowskiej | um.warszawa
Zmiany na Gdańskiej | um.warszawa
Zmiany na Gdańskiej | um.warszawa
Zmiany na Słowackiego | um.warszawa
Zmiany na Słowackiego | um.warszawa
Zmiany na Słowackiego | um.warszawa

Zamykany od piątku

W zeszłym tygodniu drogowcy poinformowali, że wiadukt ma zostać zamknięty w piątek 31 stycznia o 22.00.

Rzeczniczka GDDKiA, Małgorzata Tarnowska tłumaczyła nam w sobotę, że nie mógł zostać zamknięty z powodu złych warunków atmosferycznych. - Marznący deszcz nie pozwolił na wyklejenie i namalowanie znaków poziomych - powiedziała.

Kolejne zamknięcia

To nie jedyne utrudnienia, które czekają na kierowców. GDDKiA planuje kolejne wyłączenia. Drogowcy zastrzegają, że tam także wprowadzanie zmian może potrwać kilka dni.

Na 3 lutego, na godz. 22.00, zaplanowane jest zamknięcie wiaduktu ul. Powązkowskiej nad Trasą AK w kierunku Maczka. Ruch w obydwu kierunkach będzie się odbywał wiaduktem zachodnim. Będzie na nim jeden pas ruchu do ul. Okopowej i dwa do ul. Powstańców Śląskich.

Na weekend 14-16 lutego planowane jest zamknięcie wjazdu z trasy na ul. Słowackiego. Zmieni się położenie przystanków autobusowych na ul. Powązkowskiej, Maczka i Słowackiego.

Autobusy linii 205, od pl. Wilsona pojadą ulicami: Mickiewicza – Rudzka – Lektykarska – Podleśna – Gwiaździsta.

14 marca drogowcy mają zamknąć całą jezdnię północną Trasy AK od węzła Powązkowska do węzła Modlińska, wraz z wjazdami i wyjazdami. Ruch w obydwu kierunkach będzie się odbywał po jezdni południowej. Zostaną wytyczone po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Dostępne dla kierowców pozostaną:

- wjazd z południa na zachód (centrum – Poznań) na węźle Wisłostrada – do końca marca 2014

- wjazd z południa na wschód na węźle Wisłostrada – do października 2014

- wjazd z północy na zachód (Gdańsk – Poznań) na węźle Wisłostrada - do połowy maja 2014

- zjazd ze wschodu na północ na węźle Marymoncka – do września 2014

Ważna inwestycja

Trasa AK wraz z mostem Grota-Roweckiego zostanie dostosowana do parametrów drogi ekspresowej. Jezdnie główne zostaną poszerzone - będą miały po trzy pasy ruchu. Znajdą się tam również ścieżki rowerowe i chodniki.

Drogowcy rozbiorą i wybudują od nowa 33 obiekty mostowe oraz wyremontują i przebudują 27 obiektów, w tym kluczowy most Grota-Roweckiego, na którym powstanie 5 pasów ruchu – dwa dla ruchu tranzytowego i trzy dla ruchu lokalnego.

Koszt inwestycji to ponad 796 mln złotych. Prace mają się zakończyć w październiku 2015 roku.

Kolejne utrudnienia na Trasie AK
Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

su/mz