Wiadukt prawie gotowy, otwarcie blokują ekrany

Kiedy otworzą wiadukt?
Kiedy otworzą wiadukt?
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plKiedy otworzą wiadukt?

Wiadukt ul. Marsa w kierunku Rembertowa w Warszawie jest niemal gotowy, ale wciąż nie wiadomo, kiedy pojadą nim kierowcy. Drogowcy tłumaczą, że brakuje pozwolenia na użytkowanie, bo niedokończona jest budowa ekranów dźwiękochłonnych. Zatrzymał ją Naczelny Sąd Administracyjny.

Sprawą zainteresował nas jeden z internautów tvnwarszawa.pl. "Wiadukt jest już prawie gotowy, ale chodzą głosy, że nie zostanie otwarty dopóki nie zostaną wybudowane ekrany, a te nie mogą zostać wybudowane, bo w tej sprawie toczy się postępowanie w NSA" - napisał.

Trwają próby obciążeniowe

Chodzi o jeden z dwóch nowych wiaduktów w ciągu ulicy Marsa nad torami kolejowymi. Tym prowadzącym w kierunku centrum kierowcy mogą jeździć od początku roku. Problem jest z drugim - w stronę Rembertowa. Urzędnicy planowali, że wszystkie prace z nim związane zakończą się do końca czerwca.

Jak relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl, jezdnia wiaduktu wygląda na gotową. - Trwają jeszcze prace przy kostce, na chodniku, czy barierkach - wylicza Dawid Krysztofiński.

Potwierdzają to drogowcy. - Wiadukt i jezdnia są już gotowe do tego, żeby w najbliższym czasie można było oddać do użytku dla kierowców. Dziś i jutro prowadzone będą na wiadukcie próby obciążeniowe - potwierdziła w poniedziałek Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, który nadzoruje prace w tym miejscu. - Nie wiemy jednak, kiedy zostanie oddany do użytku, ponieważ nie możemy dostać pozwolenia na użytkowanie ze względu na niedokończoną budowę ekranów - dodaje.

Próby obciążeniowe na wiadukcie
Próby obciążeniowe na wiadukcieDawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

Sprawa utknęła w sądzie

Jak przyznaje, nie wiadomo, kiedy będzie można dokończyć ich instalację. Dlaczego?

- Budowa ekranów została wstrzymana przez Naczelny Sąd Administracyjny postanowieniem z kwietnia 2013 r. po zaskarżeniu przez przedsiębiorców z ul. Marsa wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego utrzymującego w mocy zezwolenie na realizację inwestycji drogowej – informuje rzeczniczka. Jak już pisaliśmy, przeciwko wysokim barierom protestowali lokalni przedsiębiorcy. Ale mieszkańcy, domagali się zabezpieczenia przed hałasem. - Nie wiemy, kiedy będzie można dokończyć ich budowę, bo NSA nie wyznaczył jeszcze daty rozprawy, na której wyda wyrok w tej sprawie – zaznacza Gajewska.

Jeszcze więcej wiaduktów

Drugi etap inwestycji obejmuje budowę kolejnych wiaduktów nad linią kolejową oraz bezkolizyjnego przejazdu nad skrzyżowaniem ulic Marsa i Chełmżyńskiej oraz Marsa i Żołnierskiej wraz z poszerzeniem ulicy Żołnierskiej aż do granicy miasta. Realizacja tego etapu przewidywana jest w latach 2014-2016.

ran/b

Pozostałe wiadomości