Wiadukt połączył Ursus z Bemowem. Pierwszy przejazd

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plWiadukt już otwarty

Drogowcy zrobili prezent kierowcom oczekującym na otwarcie wiaduktu w ciągu ul. Gierdziejewskiego. Można już tamtędy przejechać.

W poniedziałek wieczorem otwarta została przeprawa, która połączyła dzielnicę Ursus z ul. Połczyńską na Bemowie. Do dyspozycji kierowców są po dwa pasy w obu kierunkach.

Obecnie kierowcy nie muszą korzystać z często zakorkowanej ul. Dźwigowej, żeby dostać się na Bemowo.

Opóźniona inwestycja

We wrześniu informowaliśmy, że według zapewnień drogowców wiadukt uda się otworzyć jeszcze w tym roku. Słowa udało się dotrzymać. Przeprawa jednak miała powstać znacznie wcześniej.

Budowa wiaduktu trwała od wiosny 2011 roku. Pierwotnie ulica miała zostać oddana do użytku w marcu 2012 roku. Już w styczniu zeszłego pisaliśmy, że ten termin nie zostanie dotrzymany.

Na opóźnienia wpłynąć miały problemy z przebudową linii wysokiego napięcia. GDDKiA nie otrzymała również pozwolenia od PKP na wyłączenie ruch pociągów podczas prac. Jak tłumaczyła wtedy Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka GDDKiA, wyłączenia miały nastąpić przed Euro 2012, ale ostatecznie do nich nie doszło.

Potem GDDKiA zleciła wykonawcy w trybie pilnym sporządzenie programu naprawczego dla części wykonanych prac, które inwestor nie przyjął z uwagi na brak zgodności z zapisami w specyfikacji technicznej. - Bezpieczeństwo oraz wysoka jakość wykonania prac zgodnie z zatwierdzoną specyfikacją przez GDDKiA jest priorytetem - przekonywała we wrześniu Tarnowska. - Ponadto GDDKiA analizuje roszczenia wykonawcy i negocjuje warunki aneksu terminowego - dodała.

Wiadukt otwarty
tvn24.pl

su/mz