Wiadukt nad Cierlicką w kwietniu do remontu

Warszawa

| Charlie Kane/Instagramfot

Siedem miesięcy później, niż początkowo planowali, drogowcy wezmą się za remont wiaduktu nad ulicą Cierlicką. Prace mają zacząć się w kwietniu i spowodują spore utrudnienia dla kierowców.

"Remont rozpocznie się od rozebrania starej konstrukcji. Wymieniona zostanie struktura wiaduktu, w tym podpory i przęsła. Zostaną też wymienione schody" - pisze na swojej stronie internetowej Zarząd Dróg Miejskich.

"Zakładamy, że w kwietniu"Prace miały się zacząć już w sierpniu ubiegłego roku. Na drodze ZDM-u stanęli kolejarze, którzy remontowali wiadukt kolejowy. Drogowcy swoje prace przesunęli na wiosnę i zapewniają, że lada moment do nich przystąpią. "Zakładamy, że wykonawca przystąpi do prac w pierwszym tygodniu kwietnia" – informuje Zarząd Dróg Miejskich.Remont wiaduktu wiąże się z utrudnieniami. Ulica Traktorzystów, w której ciągu znajduje się wiadukt, będzie wyłączona z ruchu od skrzyżowania z ulicami Władysława Jagiełły i Stanisława Wojciechowskiego do przejścia dla pieszych na wysokości PKP Ursus.W tym czasie poprowadzone będą objazdy:- od strony Piastowa: Warszawska - Kazimierza Gierdziejowskiego - Posag Siedmiu Panien - Szamoty,- od ulicy Stanisława Wojciechowskiego: Władysława Jagiełły - Lalki - Kazimierza Gierdziejewskiego - Posag Siedmiu Panien - Szamoty,- od ulicy Cierlickiej: przez rondo w Kazimierza Gierdziejewskiego - Posag Siedmiu Panien - Szamoty- od strony Dzielnicy Włochy: Szamoty - Posag Siedmiu Panien - Kazimierza Gierdziejewskiego - Warszawska w stronę Piastowa lub Kazimierza Gierdziejewskiego - przez rondo w stronę Cierlickiej lub przez rondo w Lalki w stronę Stanisława Wojciechowskiego.Podczas demontażu płyt wiaduktu, chwilowo wyłączana z ruchu będzie też ulica Cierlicka – prace te mają odbywać się nocą. Wszystkie prace remontowe mają potrwać do końca roku. Samym wiaduktem będziemy mogli jednak pojechać już w wakacje.ran/roody