Wiadukt na dobrej drodze

Warszawa

| corriesanders.co.zaTVN Warszawa

- Wszystko jest na dobrej drodze, chcemy zakończyć te spory - tak o udostępnieniu ratuszowi terenów pod budowę wiaduktu, mówią przedstawiciele spółdzielni inwalidów Świt. Zaznaczają jednak, że ostateczna decyzja zapadnie w poniedziałek.

Jeden wiadukt, który łączy Cybernetyki z 17 stycznia już stoi. Dzisiaj około godziny 22.00 na być oddany do użytku. Sprawa budowy drugiego ciągnie się od roku - tyle czasu trwają rozmowy spółdzielni z władzami miasta na temat udostępnienia spornego terenu.

Po długich negocjacjach ratusz zaproponował, że za grunt pod inwestycję zapłaci 10 mln zł. - Ostatnia propozycja miasta jest interesująca - mówi Katarzyna Paszkowska ze Świtu. - Wszystko jest na dobrej drodze, chcemy zakończyć te spory. Oficjalne stanowisko będzie jednak po niedzieli - dodaje.

Przejmą etapami

Część budynków będzie musiała zostać wyburzona, działka ma być przejmowana etapami, ale najpilniejsze jest pozyskanie terenu pod budowę wiaduktu. Szczegóły przejęcia działki będą znane, gdy strony oficjalnie dojdą do porozumienia.

Odszkodowanie, jakie ma dostać zakład od miasta, zostanie przeznaczone między innymi na przeniesienie produkcji w inne miejsce.

ran/mz