Wiadukt Łopuszańskiej idzie do remontu


Wiadukt w ulicy Łopuszańskiej nad torami WKD będzie wyremontowany. Wyłoniony w przetargu wykonawca ułoży nową nawierzchnię i chodniki. Wyremontowane zostaną także schody.

Wiadukt wymaga pilnego remontu. Dlatego Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na jego wykonanie. - Prace obejmą tylko wiadukt w kierunku Mokotowa - precyzuje Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM. - Drugi wiadukt wyremontujemy w przyszyłym roku - dodaje.

Jak informuje rzeczniczka, prace obejmą nie tylko wymianę nawierzchni na jezdni i poboczach. Powstanie również nowa izolacja przeprawy. Robotnicy naprawią też sypiące się schody oraz krawężniki.

Cztery do remontu

Wiadukty w ul. Łopuszańskiej to ostanie przeprawy, które przejdą remont, w związku z tym, że technologia ich budowy nie sprawdziła się w naszych warunkach.

- Po przeprawie nad al. Krakowską, remontowanej w 2010 roku, nad Żwirki i Wigury i wiadukcie ul. Saskiej, przyszła pora na tą przeprawę - mówi Gałecka.

Jak tłumaczy, przy budowie wykorzystano technologię izolacji natryskowej. - Dochodzi do zjawiska suwania się nawierzchni asfaltowej po wiadukcie, co skutkuje naprężeniami nawierzchni i w efekcie wykruszeniami - wyjaśnia Gałecka.

Bezkolizyjny przejazd

Wiadukt jest zlokalizowany w ciągu ulicy Łopuszańskiej i zapewnia bezkolizyjny przejazd nad torami Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Firmy chętne do remontu przeprawy mogą składać swoje oferty do 18 kwietnia. Wybrany wykonawca wszystkie prace będzie musiał zakończyć do 29 listopada tego roku.

bf/su

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości