Wiadomo, którędy przejdzie marsz rosyjskich kibiców

Warszawa

Marcin Gula /tvnwarszawa.pl ;PAP/EPAPrezydent o przemarszu Rosjan

Ratusz nie wydał zgody Rosjanom na demonstrację, ponieważ o taką nie wnioskowali - rosyjscy kibice wezmą tylko udział w przemarszu na Stadion Narodowy - przekonywała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wiadomo już, którędy i kiedy przemaszerują Rosjanie.

Wszechrosyjski Związek Kibiców (WOB) poinformował dziś o szczegółach przemarszu rosyjskich fanów na Nardowy. Zbiórkę przy stacji Warszawa Powiśle WOB wyznaczył na godz. 17.00, a wymarsz na 17.30. Jednocześnie związek zaapelował do fanów, aby w tym dniu wszyscy założyli czerwone koszulki. Kolor nie jest przypadkowy - w strojach właśnie takiego koloru zagra przeciwko Polsce we wtorek Sborna.Przedstawiciele WOB poinformowali, że uzgodnili w sobotę z urzędnikami warszawskiego ratusza szczegóły przejścia. Nie będzie ono zarejestrowane jako oficjalne zgromadzenie publiczne.Informacje te potwierdziła na konferencji prasowej prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Nie ma wniosku o zgromadzenie publiczne, więc nie ma kwestii rejestracji bądź nierejestracji - powiedziała.

Z kolei Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki, podkreślił, że służby i urzędnicy przychylnie zareagowali na pomysł Rosjan, bo o wiele łatwiej zapewnić bezpieczeństwo większej grupie kibiców, niż pojedynczym osobom lub mniejszym grupom kierującym się na stadion.

Podczas sobotniego spotkania z władzami Warszawy Rosjanie pytali, w którym miejscu najlepiej się ustawić na początku marszu. Jak podkreśliła prezydent miasta, kibice naszych wtorkowych rywali, mówili również, że nie będzie symboliki nawiązującej do systemu komunistycznego.Mecz i święto jednego dniaWszechrosyjski Związek Kibiców już w czwartek zapowiedział, że zwróci się do władz Warszawy o zgodę na przejście rosyjskich fanów 12 czerwca ulicami polskiej stolicy w zorganizowanej grupie na Stadion Narodowy na mecz Polska-Rosja. Mecz zbiega się w czasie ze Świętem Niepodległości, narodowym świętem Federacji Rosyjskiej, nazywanym Dniem Rosji.CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24.PLTvn24.pl/ran//ec