Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Wezwała karetkę. Ratowników powitała siekierą

Warszawa

Komenda Stołeczna PolicjiMiała ponad 2 promile alkoholu w organizmie

Do policyjnej celi trafiła 45-letnia kobieta, która przy użyciu siekiery groziła śmiercią załodze karetki pogotowia ratunkowego. Została ona obezwładniona, a badanie wykazało, że miała ponad 2 promile alkoholu.

"Wieczorem do jednego z mieszkań w Górze Kalwarii wezwano załogę pogotowia ratunkowego. Z zebranych przez policjantów ustaleń wynikało, że źle miała się poczuć jedna z osób w nim przebywająca. Na miejscu ratownicy zastali kobietę, która w niecenzuralnych słowach „powitała” ratowników. Gdy została jej zwrócona uwaga na niewłaściwe zachowanie oraz bezzasadne wezwanie, wywołało to jej dodatkowe wzburzenie" – czytamy w komunikacie Komendy Stołecznej Policji.

Kobieta miała sięgnąć po siekierę i zagrozić jej użyciem. Ratownicy – jak twierdzi policja - obezwładnili ją i przekazali wezwanym na miejsce policjantom z komisariatu w Górze Kalwarii.

Zatrzymanie i zarzuty

"Funkcjonariusze zatrzymali 45-letnią kobietę. Przeprowadzone badanie wykazało, że miała ona ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Zostały jej przedstawione dwa zarzuty karne, za znieważenie oraz za kierowanie gróźb karalnych wobec ratowników medycznych" – informuje policja.

Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Policja zastrzegła, że materiały tej sprawy jeszcze w czwartek zostaną przekazane do Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.

Zobacz też materiał o zamkniętym dziecku w pralce:

mn

Dziecko zamknięte w pralce
TVN24