Węziej na Modlińskiej i Wisłostradzie

Warszawa

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plTrasa AK zostanie rozbudowana

W najbliższy weekend zwężony będzie fragment ulicy Modlińskiej, a w przyszłym tygodniu kierowców czekają m.in. nocne utrudnienia na Wisłostradzie. Zmiany związane są z przebudową Trasy AK.

Pierwsze utrudnienia rozpoczną się 14 lutego. - Od godz. 6 rano w sobotę do 22 w niedzielę, wschodnia jezdnia ul. Modlińskiej zostanie zwężona o jeden pas ruchu na odcinku od Trasy Toruńskiej do ul. Elektronowej w kierunku Tarchomina. Utrudnienia będą związane z wymianą oświetlenia - informują urzędnicy.

Nocne utrudnienia

Z kolei od 16 lutego kierowców czekają kolejne utrudnienia związane z remontem Trasy AK. Tym razem nocne (w godz. 22-5) na Wybrzeżu Gdyńskim na węźle Wisłostrada.

- 16/17 lutego - zawężenie lewostronne zachodniej (w kierunku centrum) jezdni Wisłostrady,

- 17/18 lutego - zawężenie lewostronne wschodniej (w kierunku Gdańska) jezdni Wisłostrady,

- 18/19 lutego – zawężenie prawostronne wschodniej (w kierunku Gdańska) jezdni Wisłostrady,

- 19/20 lutego – zawężenie lewostronne łącznicy zjazdowej na węźle Wisłostrada (relacja Poznań-Gdańsk),

- 20/21 lutego – zawężenie prawostronne łącznicy zjazdowej na węźle Wisłostrada (relacja Poznań-Gdańsk).

Jeszcze więcej zmian

Od 18 lutego ok. godz. 22.00 do 1 marca zamknięta będzie też boczna, południowa jezdnia pod wiaduktem ul. Słowackiego. Ruch od ulic Broniewskiego i Żelazowskiej będzie skierowany na pas jezdni głównej Trasy AK. Powstanie tam tymczasowy przystanek autobusowy w kierunku Wisły.

Od piątku 20 lutego od godz. 22.00 przez 3 kolejne dni zamknięta będzie też łącznica zjazdowa z trasy na ul. Wybrzeże Gdyńskie na węźle Wisłostrada.

Przebudowa trasy AK

Utrudnienia związane są z przebudową Trasy Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8. Zakres prac to m.in. zmiana szerokości jezdni głównych, połączenie istniejących i projektowanych węzłów na Trasie AK. Przebudowa ma potrwać do października 2015 r.

Czytaj też: zwęzili jezdnię na Trasie AK:

ep/ran

Zmiany na Trasie AK
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl