Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Wezbrana Narew zagraża mieszkańcom Mazowsza

TVN Warszawa

| APTN, "Daily Telegraph"Woda wdziera się do garaży w miejscowości Bronisławka fot. Kontakt 24/witaminka234

Groźnie wezbrały wody Narwi. W czterech gminach na terenie powiatu nowodworskiego ogłoszono stan pogotowia powodziowego. Sytuację kontrolują regionalni pracownicy wydziału kryzysowego.

O problemach mieszkańców miejscowości Bronisławka w gminie Pomiechówek poinformowała Reporterka 24 - witaminka 234.

- Woda zalewa Bronisławkę koło Nowego Dworu Mazowieckiego. Nieskruszone zatory lodowe na Wiśle spowodowały wylew rzeki Narew. Woda niedługo wedrze się do domów" - pisze witaminka 234.

Jak poinformował Redakcję Kontaktu 24 dyżurny straży pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim, pracownicy wydziału kryzysowego monitorują sytuację na terenie powiatu i sprawdzają, czy mieszkańcom nie zagraża niebezpieczeństwo. Na terenie gmin: Czosnów, Leoncin, Pomiechówek i Nowy Dwór Mazowiecki obowiązuje stan pogotowia powodziowego.

Poziom Narwi na terenie tych gmin dochodzi do stanu ostrzegawczego lub już został przekroczony. Jak twierdzi dyżurny, rzeka wylewa na pobliskie łąki, nawet wtedy, gdy tylko jej poziom nieznacznie wzrasta. Póki co nie było jednak sygnałów, by woda wdarła się do domów.

Zalane tereny letniskowe

Sytuację w innej zagrożonej wsi - Rogóźno - opisuje kolejny Reporter 24, MichalMi. - Wezbrana rzeka Narew we wsi Rogóźno zaczęła zalewać tereny letniskowe. Wczoraj woda w ciągu 50 minut odcięła możliwość powrotu suchą nogą - dziś rzeka zaczęła podtapiać działki i zabudowania. Sytuacja robi się gorsza z godziny na godzinę. Już nie ma możliwości dostania się do zabudowań położonych w pobliżu rzeki" - relacjonuje MichalMi.

ak//tka/js