Weź sąsiada, będziesz miał gdzie zaparkować

Zarząd Trnasportu MiejskiegoMiejsca "2+"

Oszczędności, ograniczenie emisji spalin, mniejszy tłok na ulicach i parkingach. To zdaniem Zarządu Transportu Miejskiego zalety podróżowania autem z pasażerami. Dla takich kierowców urzędnicy przygotowali specjalne miejsca na parkingach P+R.

Nowe miejsca z oznakowaniem "2+" można znaleźć na parkingach P+R Anin, Wawer i Ursus Niedźwiadek. Na każdym z parkingów zostało wytyczonych pięć takich stanowisk.

Zaparkować tam mogą kierowcy, którzy podróżują z co najmniej jednym pasażerem. Zarząd Transportu Miejskiego chce w ten sposób zachęcać do wspólnych podróży do parkingów Parkuj i Jedź (Park + Ride).

"Korzyści z takiego użytkowania samochodu jest sporo: oszczędności, ograniczenie emisji spalin czy mniejszy tłok na ulicach i parkingach. Już dziś warto zaprosić do swojego samochodu rodzinę, sąsiadów czy znajomych i wspólnie dojechać do komunikacji miejskiej" - zachęca ZTM.

Liczą na uczciwość

Jak ZTM zamierza sprawdzać, czy dogodnie położone miejsca nie będą zajmowane przez kierowców podróżujących osobno? - Liczymy na uczciwość kierowców, ale wiemy, że trzeba się temu przyglądać. Będą to robić pracownicy naszych parkingów. Kierowcy mają się stosować do ich poleceń. W przypadku zajmowania tych miejsc przez kierowców, którzy przyjadą sami, pracownik może poprosić o odjechanie - mówi Wiktor Paul z ZTM.

I przypomina, że podobne obawy były przy utworzeniu miejsc zwany Kiss and Ride. - Tak się nie stało. Te miejsca funkcjonują dobrze, zgodnie z przeznaczeniem. Mamy nadzieję, że kierowcy przyzwyczają się także do nowej oferty parkingowej - podsumowuje.

Zobacz jak potrafią parkować kierowcy:

"Mistrzowskie" parkowanie przy Rozbrat
"Mistrzowskie" parkowanie przy RozbratArtur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl

kz/b

Źródło zdjęcia głównego: Zarząd Trnasportu Miejskiego

Pozostałe wiadomości