Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Weszli we czterech, jeden wyszedł z rowerem. Nagrała ich kamera

Warszawa

fb.com/roweroWAWAJeden z mężczyzn wyszedł z rowerem

Grupa młodych mężczyzn kręci się po bloku przy Aluzyjnej. W końcu jeden wychodzi z klatki schodowej z rowerem. Całe zajście nagrały kamery monitoringu, a policja już zatrzymała podejrzanych. Podobnych sytuacji w Warszawie jednak jest więcej.

5 maja, po godzinie 16 – taka data widnieje na nagraniu z okolic Aluzyjnej. Udostępnili je twórcy strony na Facebooku, która jest poświęcona rowerom w Warszawie.

Powrót po rower

Na filmie najpierw widać grupę młodych mężczyzn, którzy wchodzą do budynku, wsiadają do windy i wychodzą na jednym z pięter. Tam się rozglądają, po czym schodzą po schodach, kierują się do wyjścia. Ale nie wszyscy. Jeden wraca na upatrzone wcześniej piętro. Wchodzi do części, która nie jest w zasięgu kamery i zaraz pojawia się znów – tyle, że z rowerem.

Zjeżdża windą na dół i jak gdyby nigdy nic wychodzi z jednośladem z budynku.

Trzech zatrzymanych

Jak się okazuje, sprawa została zgłoszona policji. – Z tego dnia dostaliśmy łącznie dwa zgłoszenia o kradzieży dwóch rowerów przy ulicy Aluzyjnej – potwierdza tvnwarszawa.pl Paulina Onyszko z rejonowego komisariatu.

I dodaje, że w czwartek policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 17 do 21 lat. – Zostaną przesłuchani na okoliczność tych zdarzeń. Są podejrzani o kradzież – wyjaśnia Onyszko.

Policja szuka czwartego mężczyzny, który może mieć związek ze sprawą. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia. Przywłaszczanie rowerów zdarza się jednak w całej Warszawie. Niejednokrotnie pisaliśmy o przypadkach, gdy monitoring nagrał osoby z cudzymi jednośladami.

Sytuacje są różne. Przy Szegedyńskiej mężczyzna, który zabrał sąsiadowi rower, dla zamaskowania założył a głowę... własne majtki, a dla wzmocnienia kamuflażu na nogach miał dwie różne skarpetki.

Był też przypadek 59-latka, który przy ulicy Oleandrów włamał się do budynku i ukradł rower pod okiem kamery.

Mężczyźnie grozi 10 lat więzienia
ksp

Zdarzają się też przypadki zrywania zabezpieczeń i przywłaszczania rowerów Veturilo.

Tak skradziono rower Veturilo
ksp.waw.pl

Policja informuje także o szajkach, których celem jest kradzież jednośladów.

Kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn
ksp

ran/r