Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  "Weszli do środka i już nie wyszli". Policja wyjaśnia podwójny pożar

  Najnowsze


  W czwartek doszło do dwóch pożarów tego samego domu na Ursynowie. W pierwszym zginęły dwie starsze osoby. Policja wyjaśnia okoliczności. Powołała biegłego. W sobotę wyda on opinię.

  - Dom jest zupełnie wypalony. Cały czas na miejscu są dwie jednostki straży pożarnej i polewają tlące się elementy - relacjonował w piątek rano Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

  Jak dodaje, trzeba będzie rozebrać dach. - Strażacy muszą jednak uważać, gdyż to jest bliźniak. Budynek nie może się więc zawalić - tłumaczy.

  Co było przyczyną?

  Pierwszy pożar wybuchł około 15.00. Zginęły w nim dwie osoby. - Jak relacjonują sąsiedzi, gdy doszło do pożaru, starsze małżeństwo było w ogrodzie. Ich wnuczek przyszedł do domu ze szkoły i powiedział dziadkom o pożarze. Starsze małżeństwo weszło do środka i już nie wyszło... - opowiada Krysztofiński.

  Według świadków, pożar wybuchł od piecyka węglowego. Tę wersję nieoficjalnie potwierdza stołeczna policja.

  Dlaczego jednak doszło do drugiego pożaru? Czy pierwszy pożar został źle dogaszony?

  - My raczej wykluczamy taką możliwość. Pożar, który miał miejsce około 15.00, wybuchł na parterze i zajął pierwsze piętro. Gdy dostaliśmy sygnał o kolejnym, źródło ognia znajdowało się na drugim piętrze - odpowiada kapitan Artur Laudy ze straży pożarnej. Jak dodaje, przyczyny pożarów bada policja.

  - W tym momencie trwa postępowanie przygotowawcze. W sobotę w tej sprawie wypowie się biegły - informuje Agnieszka Włodarska ze stołecznej policji. - Postępowanie wykaże przyczyny pożaru - dodaje.

  Akcja strażaków była bardzo utrudniona przez nagromadzone w środku rzeczy. Potwierdza to również stołeczna policja.

  Tak palił się budynek przy ul. Żołny.

  Pożar przy ul. ŻołnyMarcin Gula/Tvnwarszawa.pl

  su/roody

  Źródło zdjęcia głównego: Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl