Przygotuj się na:

DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Zmiany w komunikacji i parkowaniu

  Weszli do lodowatej wody, żeby pomóc "Śpiącej Królewnie"

  TVN Warszawa

  Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.plMorsują pod Piasecznem

  Morsy lubią zimną wodę, ale mają gorące serca. Około stu osób weszło do lodowatej wody w Piasecznie, inni dopingowali ich z brzegu. Specjalny piknik połączony był z kwestą na leczenie małej Ali.

  Wszyscy wskakują do przerębla w kształcie serca, bo serca piaseczyńskie morsy mają gorące. Piknik, w czasie którego przez cały dzień zbierane są fundusze na leczenie 9-miesięcznej Ali zgromadził wiele osób, nie tylko amatorów zimnej wody.

  Kąpiących się w lodowatej wodzie obserwował Tomasz Zieliński.

  - Świetna atmosfera, co kwadrans kolejna grupa wchodzi po drabince do wody. Wszyscy zadowoleni, że mogą wziąć udział w szczytnej akcji i wesprzeć dziewczynkę. Amatorów kąpieli jest około setki, ale wciąż przybywa osób – relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl.

  Ponad 500 chętnych na kąpiel

  Tych rozebranych w wodzie dopingują ubrani na brzegu. Na zmarzniętych czekają gorące napoje i koksowniki.

  - Morsy mogą także korzystać z przewoźnej sauny i wracać ponownie do wody – dodaje Zieliński.

  Organizatorzy zimowego pikniku i zbiórki zapowiadają, że do wody wejdzie w niedzielę około 200 osób, a chętnych jest ponad pół tysiąca. Najważniejszy jest cel, zebranie funduszy dla potrzebującego dziecka nazywanego przez organizatorów pieszczotliwie "śpiącą królewną".

  Mała Alicja Rowińska urodziła się w marcu 2016 r. Od początku życia dziewczynka co pewien czas zapada w kilkudniowy sen. Wciąż nie udało się ustalić przyczyny tego stanu. Ala wymaga ciągłej rehabilitacji, a także dalszej diagnostyki, na którą potrzebne są pieniądze.

  skw/pm